Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sa vii sa te invat ca am vreo 45.000 km pe bicicleta. Cool
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Va povestesc o faza de retinut,

Ma suna acum, vreo saptamana un prieten (care are un 320) si ma intreaba?
" Ba, Metro in cate zile ti-a livrat televizorul?"
eu :"de ce?"
el: "pai mi-am luat si eu unul si nu incape in masina"
eu deja radeam :" eu mi l-am carat singur"
el zice :"cu ce?"
eu :"cu masina".....

cand am mers dupa el si am ridicat hayonul de la Vectra, rabatat bancheta si televizorul de 106 cm a intrat cu tot cu cutie atat a mai zis : sa-mi bag p... in el de BMW.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Asta nu e nimic. Oare ce au zis astia cu Bmw cand a dat zapada ? Smile)
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu au zis nimic ca nu le-au mai miscat
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In general BMW-urile sunt masini bune, mai ales 318 astea. Cunosc multe persoane care detin un 318 320 ... sunt fiabile, tinuta buna la drum ...

Cea mai mare problema este ca odate ce se strica o sa te zgarii pe ochi pentru ca o sa te coste destul de mult si majoritatea problemelor trebuiesc reparate in service.

Eu am tot o Vectra B, 1.8 2001, recunosc ca nu se compara cu un seria 3 dar ... este IEFTIN de intretinut.

Gandestete si la aspectul asta cand iti cumperi o masina sa nu te trezesti ca dai banii ca prostul si cand se strica stai si te uiti la ea.

Good luck!
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:nu au zis nimic ca nu le-au mai miscat

Eu ma dau si cu BMW si incaltat cu anvelope corespunzatoare nu sunt probleme mult mai mari decat la Vectra desi sunt 235 CP la puntea spate. Iar cine are si X- Drive. Embarassed
Omul a spus ca doreste schimbul cu altceva. Nu cu BMW. Iar E46 318 varianta pana in 2000 e cel mai prost din toata seria E46. Are de fapt motor de 1900 cmc in 8 valve. Laughing Bun era 318 de 2000 cmc 16 V si 143 CP.
  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
De ce oare as alege un BMW in loc de Opel? Nu stiu, nu as face-o niciodata. Nu-mi lipseste nimic ca sa compensez cu o masina gen BMW Embarassed
In Corsa mi-au incaput 6 scaune cu spatar si haionul inchis. E foarte calica la consum si nu fac credit ca sa schimb ceva. Mecanici de Opel tot mai gasesti.
Daca as schimba Opelul l-as schimba tot cu un Opel - in prima faza - sau cu altceva, dar nu BMW. Smile
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Caline nu cumva tu ai hatchback si respectivul bmw era sedan? Ca si eu am vectra sedan si pot sa ma dau pe toate partile, tv mai mare de 30 cm nu pot duce numa' daca il trag dupa mine. Very Happy Sau sun un prieten cu caravan. Laughing
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Si io am Vectra sedan. Am carat cu ea TV crt de 74 cm si LCD de 82 cm fara nici-o problema. LCD intra chiar mai mare de 82, insa eu nu am avut nevoie.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A ta e varianta L. Very Happy Mie nu mi-a incaput un tv de 54 cm cu cutie, nici in portbagaj nici pe bancheta din spate. De fapt nici macar subwooferul din caravanul vehci nu am reusit sa-l introduc in vectra. O fi a mea mai fitoasa. Laughing
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre, ala de 74 cm era fara cutie.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
elegance, ai sunat?Smile
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mifares a scris:De ce oare as alege un BMW in loc de Opel? Nu stiu, nu as face-o niciodata. Nu-mi lipseste nimic ca sa compensez cu o masina gen BMW Embarassed

Pai si de ce nu ai ales un Logan si ai ales Opel ? Loganul era mai mare, garda la sol mai inalta...
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Caline nu cumva tu ai hatchback si respectivul bmw era sedan? Ca si eu am vectra sedan si pot sa ma dau pe toate partile, tv mai mare de 30 cm nu pot duce numa' daca il trag dupa mine. Very Happy Sau sun un prieten cu caravan. Laughing


Da, ai dreptate, am comparat mere cu pere, eu sunt un fan al masinilor cu hayon, indiferent de parerile unora care zic ca troncane, bate, etc...
Mai ales Vectra cu 5 usi si cu profilul ei de coupe Laughing mi se pare ca arata f bine. Lumea nu se asteapta sa descizi un hayon si sa ai atata spatiu...

Cat despre BWM au descoperit si ei acum hayonul pe seria 5 GT si inca este din ala interesant, inovat de Skoda pe noul Superb.

Drumuri bune sa aveti.
  • zeusbv

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
[quote="mark"]Readuc in actualitate acest topic, a mai trecut 1 an dar din multe motive, tot cu Vectra am ramas. De data aceasta as vrea sa va cer parerea in ceea ce priveste o Mazda 626 fabricatie iulie 2002. Masina are motor 1,8 benzina de 100 CP, are 57.300 km si este caravan. Pretul este de 4500 € si cu siguranta usor negociabil. Mai multe detalii despre masina nu stiu pt ca am vazut-o intr-un anunt intr-un magazin. Dat fiind faptul ca familia mea a crescut cu inca 1 membru si acum avem de carat si caruciorul + alte nebunii dupa noi, de ceva vreme ma tot uit dupa caravanuri. Pe langa asta, Vectrutza mea face tot mai mult pe nebuna, asa ca, cred ca i-a venit cu adevarat timpul sa se duca de la mine. Sper sa-mi iasa de data asta si sa nici nu-mi para rau dupa ea desi ne leaga destule amintiri frumoase ...

Acesta este modelul insa culoarea este un visiniu inchis.

auzi


parerea mea daca masina aia are motor de 1,8 benzina si 100 de cai are mai putin ca vectra mea de 1,6 si pun pariu ca aia o sa consume si mai mult deci e un motor mai slab si japoneze secound ........nu recomand daca tia crapat ceva te costa de te rupe asa la opel o bucsa spate 20 de lei niste prosti etc eftin
fa o miscare cu cap gandeste-te la ce bani bagi nu neaparat la spatiu sau cum arata etc ca asa zice nevasta Smile
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
mark a scris:Readuc in actualitate acest topic, a mai trecut 1 an dar din multe motive, tot cu Vectra am ramas. De data aceasta as vrea sa va cer parerea in ceea ce priveste o Mazda 626 fabricatie iulie 2002. Masina are motor 1,8 benzina de 100 CP, are 57.300 km si este caravan. Pretul este de 4500 € si cu siguranta usor negociabil. Mai multe detalii despre masina nu stiu pt ca am vazut-o intr-un anunt intr-un magazin. Dat fiind faptul ca familia mea a crescut cu inca 1 membru si acum avem de carat si caruciorul + alte nebunii dupa noi, de ceva vreme ma tot uit dupa caravanuri. Pe langa asta, Vectrutza mea face tot mai mult pe nebuna, asa ca, cred ca i-a venit cu adevarat timpul sa se duca de la mine. Sper sa-mi iasa de data asta si sa nici nu-mi para rau dupa ea desi ne leaga destule amintiri frumoase ...

Acesta este modelul insa culoarea este un visiniu inchis.



Va multumesc si astept cu nerabdare parerile voastre.

Cred ca depinde in functie si de ce bani te costa schimbul asta. Daca nu iti mai place Vectra e ok sa o schimbi. Daca iti mai place si te enerveaza doar problemele pe care le face fa-ti un calcul cat te ar costa sa o repari si dispara aceste probleme, compara cu diferenta pana la mazda. Bineinteles ca mai trebuie sa iei in calcul si ce diferente sunt la intretinerea celor 2 masini. Inca un lucru de luat in calcul sunt km pe care ii are mazda. De obicei o masina cu km putini merge mai bine. (ex. fratele meu are vw cu 50000km, se cunoaste ca masina este "odihnita" dar mie daca imi place mult vectra nu as da o pe vw lui si am 176.000km la vectra). Idea Parerea mea Exclamation
Important este sa iti placa ce iti iei si sa te simti bine cu alegerea facuta.
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Caline nu cumva tu ai hatchback si respectivul bmw era sedan? Ca si eu am vectra sedan si pot sa ma dau pe toate partile, tv mai mare de 30 cm nu pot duce numa' daca il trag dupa mine. Very Happy Sau sun un prieten cu caravan. Laughing

Nu stiu cum nu ai putea sa duci un tv mmai mare de 74 cand eu am dus lcd de 82(in cutie) fara nici o problema sa nu mai zic ca am dus cu ea si aragazul iar masina era cu usile inchise.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
pam a scris:
elegance a scris:Caline nu cumva tu ai hatchback si respectivul bmw era sedan? Ca si eu am vectra sedan si pot sa ma dau pe toate partile, tv mai mare de 30 cm nu pot duce numa' daca il trag dupa mine. Very Happy Sau sun un prieten cu caravan. Laughing

Nu stiu cum nu ai putea sa duci un tv mmai mare de 74 cand eu am dus lcd de 82(in cutie) fara nici o problema sa nu mai zic ca am dus cu ea si aragazul iar masina era cu usile inchise.

Esti OFF TOPIC
Omu' intreaba de masina si in principiu vad ca vrea sa isi plimbe familia nu aragazul sau televizorul. Credeti ca il ajuta povestea voastra?
  • Mifares

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Corsa 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2009

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:
Mifares a scris:De ce oare as alege un BMW in loc de Opel? Nu stiu, nu as face-o niciodata. Nu-mi lipseste nimic ca sa compensez cu o masina gen BMW Embarassed

Pai si de ce nu ai ales un Logan si ai ales Opel ? Loganul era mai mare, garda la sol mai inalta...


Pai aici se vorbea de masini, d'aia am ales Opel Razz
Plus ca la 2000 E mi-a parut enorm ... de ieftin Embarassed
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
baaaaa si eu am carat un congelator din ala mic cu vre-o 4 sertare cu masina mea.....si a incaput in spate pe portiera...P/S nu am hayon...tare nuu ? --------------->>>>> Vectra A<<<<<-----------


Nu lua MAZDAAAAAAA
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR