Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • radupa

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Signum 2003 2.0 T
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Am luat de curand un Opel Signum 2003 2.0 T. Merge super masina si sunt incantat de ea dar tasnitorile de apa de la parbriz nu le-am verificat. Cele de la faruri si de la luneta merg(norocu meu) dar de la parbriz, nu. Eu cred ca s-au infundat stie cineva ce pot sa fac sa le desfund , daca sunt infundate si nu au altceva, ca am vazut pe acolo si 2 fire ceea ce imi sugereaza mie o electrovalva, da poate ma insel. Daca aveti vreo parere sau stiti ceva va rog sa ma ajutati. Multumesc
  • dany_2296

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ori t-i sa spart futunasul de la pompa ori a iesit de undeva ca are aceias pompa si pe fata si pe spate
  • radupa

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Signum 2003 2.0 T
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Se poate sa fi iesit dar nu vad sa curga apa pe nicaieri nici macar nu se umezeste pe undeva.Nu sunt eu priceput in masini dar cezi ca se poate sa se fi infundat?
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
am avut aceeasi problema la prima mea masina, era iesit furtunasul de la stropitorile de parbriz, care se afla sub masca de plastic din fata parbrizului. Am reusit cu greu sa ridic putin acel plastic si sa re-atasez furtunasul la locul lui, cu putin adeziv pe margini, si de atunci nu a mai facut probleme.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR