Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cam la inceputul lui ianuarie...asa este programata....
Skip ads

  • TwinsFather

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Haurar a scris:Cam la inceputul lui ianuarie...asa este programata....



Si stie careva, Opel are si Buy Back.

As face un schimb si sa platesc diferenta la un Insignia.
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si stie careva, Opel are si Buy Back.
As face un schimb si sa platesc diferenta la un Insignia.[/quote]
La noi doar cateva firme de flote au buy back si iti spun eu sigur ca nu iti va conveni sa vinzi masina lor.Exemplu daca pe piata auto masina ta este cotata undeva la 10.000 euro ei iti vor oferi pe ea maxim 7000 euro(in cazul cel mai fericit)iar tu ca sa o vinzi o dai usor cu 8000 sa zicem.
  • TwinsFather

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
hot a scris:Si stie careva, Opel are si Buy Back.
As face un schimb si sa platesc diferenta la un Insignia.

La noi doar cateva firme de flote au buy back si iti spun eu sigur ca nu iti va conveni sa vinzi masina lor.Exemplu daca pe piata auto masina ta este cotata undeva la 10.000 euro ei iti vor oferi pe ea maxim 7000 euro(in cazul cel mai fericit)iar tu ca sa o vinzi o dai usor cu 8000 sa zicem.[/quote]

era doar informativ, ca asa ceva nu stiu cate persoane ar face, Buy back, ptr ca este din start ca nu iti opfera un pret care sa iti convina.

Multumesc de raspuns
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut-o pe o platforma in Elvetia,
Arata foarte bine Embarassed
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am vazut-o la radacini..live
de vanzare,1.8 benzin, 22800E
este superba!
nici nu stiu ce optionale avea!dar era extrem de bine
app,mai era una, CDTI de 130CP in curte...tot de vanzare...nu am intrebat pretul.
  • Pitbull

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
este pe departe cea mai frumoasã maºinã (din clasa aceasta) ... la concurenþã mare cu Mercedes C Klass

este primul model Opel care m-a lãsat cu gura cãscatã în momentul când l-am vãzut
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Atasez articolul cu Insignia din Auto Catalog 2009 si datele tehnice din catalog. Le-am scanat din catalog, deci scuze de calitate.






Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cartea tehnica poate fi descarcata de pe opel.ro. e trecut acolo si motorul de 2 litri de 190 cp.m-a incantat asistenta la parcare, plecarea din rampa si blocul de lumini! si vad ca au pus si buton de activare/dezactivare esp si tc. Very Happy
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Astazi am vazut Insignia pe strada,mmm,sa comentez? Smile Incantatoare masina,din pacate era in mers si nu am apucat prea mult sa o admir,dar sper am prilejul de a o admira cat mai curand...bineinteles ca voi reveni cu detalii.
  • Alexy

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Pt cine are drum prin Feeria.. este una expusa acolo.. de treaba tipul de la reprezentanta, te poti urca.. juca la cateva butoane Very Happy
Merrin' Christmas!
  • Michael

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Masina nu arata rau. Nu inseamna ca pe piata nu exista si alte modele non-premium cu sex-appeal. De exemplu, VW Passat CC sau Honda Accord. Chestie de gusturi... Ramane sa vedem si cat de accesibila va fi din punctul de vedere al pretului, comparativ cu concurenta.
Ce imi place la Insignia e ca arunca manusa catre concurenta in doua privinte: prin motorizarea diesel biturbo de 190 CP si prin varianta in care aceasta motorizare este combinata cu tractiune integrala si cutie automata.
Sper ca nu ma insel, dar motorul diesel de 190 CP este, cred, cel mai puternic motor diesel in patru cilindri cu o capacitate cilindrica de pana la 2 litri. Desigur, vorbim de motorizari de serie, cum sunt si cele de la BMW (177 CP), Renault (175 CP), VW (170 CP) si nu in stadiu de concept/prototip, asa cum este, de exemplu, versiunea 2.0 TDI 204 CP de la Audi.
Pe de alta parte, Insignia este primul model non-premium cu motor diesel in patru cilindri care este disponibil concomitent cu tractiune integrala si cutie automata. Mai multe detalii de ordin tehnic si tehnologic despre motorul biturbo, tractiunea integrala si cutia automata ar fi binevenite, daca cineva are cunostinta de astfel de detalii. Desigur, nu ma refer aici la datele tehnice propriu-zise, care sunt deja disponibile pe internet.
Skip ads

  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Momoasa rau...

Peste vreo 5 ani o sa-mi iau si eu una cu 8000 E (in cazul in care nu ma angajez pe la loterie pe undeva intre timp)
  • random

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
salutare.
Imi place si mie Insignia si este pe locurile fruntase pe lista mea pentru urmatoarea masina. M-ar interesa sa aflu daca dotarile corespunzatoare nivelurilor de echipare sunt aceleasi ca pe saitul opel.de. Mai precis, as vrea sa stiu daca echiparea Edition importata de dealerii din Romania contine navigatie...DVD 800 cu display de 7". Daca da, atunci pretul de 21.500(conform Promotor.ro) pentru echiparea Edition e unul foarte bun.
Stie cineva ce dotari vor avea echiparile importate in RO?
  • vangelis

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
random a scris:salutare.
Imi place si mie Insignia si este pe locurile fruntase pe lista mea pentru urmatoarea masina. M-ar interesa sa aflu daca dotarile corespunzatoare nivelurilor de echipare sunt aceleasi ca pe saitul opel.de. Mai precis, as vrea sa stiu daca echiparea Edition importata de dealerii din Romania contine navigatie...DVD 800 cu display de 7". Daca da, atunci pretul de 21.500(conform Promotor.ro) pentru echiparea Edition e unul foarte bun.
Stie cineva ce dotari vor avea echiparile importate in RO?


Salut,

Niciodata nu au corespuns modelele de la noi cu cele de afara (ca nivel de echipare/pret) - din ce stiu eu (sper sa nu gresesc).
A aparut lista de preturi (cu tot cu pachete si optionale) pe site-ul GTT. Sunt interesante...

Rog un moderator sa stearga/editeze mesajul meu, daca mentionarea dealer-ului incalca regulamentul.
Multumesc (nu am nicio treaba cu acest dealer, dar accesez site-ul frecvent - din curiozitate - avand masina cumparata de la ei).
  • random

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc vangelis.
M-am uitat pe sait, nasol, pacat. Aveau o sansa sa iasa din mediocritate cu Insignia dar..... Ma asteptam la altceva. Am "taiat-o de pe lista". Observ aceeasi politica de preturi la Opel, ca si la Honda cu Accord(care culmea, s-a scumpit)sau Toyota cu noul Avensis cu niste preturi nesimtite.
Si eu speram sa primesc DVD navi la 21.500.....s-o cumpere ei.
Raman inca pe lista mea C5, Mondeo, Laguna, Epica.

LE: tempomat, geamuri electrice spate, AC automat, sunt doar in a 2-a echipare, adica de la 21.500 in sus. Scump dom`le, scump. Dincolo e mai ieftin.
  • silent_hunter

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
stimati colegi opelisti,
cu durere in suflet ma declar dezamagit de opel insignia. Am facut drive test la EREBUS pe 05.01.2009.
va dati seama ca am fost acolo la prima ora (aveam deja informatii ca a venit masina).
puterea motorului si cuplul este ceea ce scrie peste tot. cutie scurta si reprize sportive.
mentionez un motor 20CDTI-130CP si 350Nm 6 trepte. toate frumoase pentru cei mai cu sete de adrenalina.
pozitia la volan si vizibilitatea(necesara in bucuresti) Dezastruasa. M-am lovit cu cotul de portiera de multe ori, stalpii grosi iar geamurile si oglinzile laterale fff mici (conduc o astra caravan 2004). capacitatile mele sunt de numai 85kg si 1,75 m inaltime si totusi e incomoda si claustrofobica. atentie! masina cu entertaiment limitat la varianta standard, adica vine cu lcd 6,5 inch dar iconurile sunt inactive pentru optiunile ce s-au prezentat.
despre design interior exterior am o singura parere EXCEPTIONALE.
va invit si pe voi la un drive test si imi doresc sa ma contraziceti
va-m pupat ne vedem pe strazi!
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pe data de 8 a venit si prima bucata pentru vrancea, din pacate motorul z18xer este cam slabut pentru ditamai caroseria care arata exceptional, mult peste mondeo si passat chiar si peste mazda 6!



  • zatarra

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pe opel.ro a aparut si lista de optionale. am stat sa ma uit un pic peste ea si m-am cam ingrozit. toate lucrurile frumoase costa de numa numa, prea putine din ele sunt stoc pentru un anumit nivel de echipare. Astept si un configurator dar cred ca o sa ajunga la niste preturi de iti iasa pe gat.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
au venit si preturile.
cam scumpe, parerea mea. cred, un pic peste Mondeo si peste Laguna.
iar mondeo, sa fim seriosi, cred ca este cea mai buna varianta in segmentul consumer.
http://www.opel.ro/site/loc...epdf/insignia.pdf
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR