Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ywd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
imi indica in bord ca nu imi merge un bec si il gasesc ca este din spate dreapta de la ceata dar becu e bun este ceva siguranta sau care ar putea fi problema?
Skip ads

  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca e pe partea dreapta, cum te uiti la spatele masinii, in soclu este bec dar nu are tras circuitul. Vectra C are bec ceata doar pe partea stg. (partea soferului). Vezi ca ai alt bec ars sau unul care are contact imperfect.
Bafta!
  • ywd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
sincer am verificat toate becurile si merg nu stiu ce ar putea fi!
nu m-am uitat niciodata daca merge sau nu becu de pe dreapta spate de la ceata
am schimbat un bec de pozitie pe fata de 5W dar nu cred ca ar fi asta problema si mi-am spart si oglinda de pe stanga dar nu cred ca are legatura circuitu de la dezburire cu asta ?!
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
becurile de la numar! Wink
Skip ads

  • ywd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
tre sa ma uit si la alea k deja ma dipera cand vad ca se tot aprinde becu ala!
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca aveai mid iti spunea si care anume, pana acum eu am primit eroare pe buna dreptate chiar localizata, la: pozitie stanga fata, frana stanga spate, aici e putin cu skepsis ca daca nu iti merge un bec iti deviaza pe altul, deci daca apesi frana or sa fie aprinse nesimetric, mai ramane sa vezi care din ele e cel corect Smile), proiector fata stanga, faza scurta fata dreapta, proiector fata dreapta, si cred ca si o pozitie pe spate, colegul are dreptate, nu ai ceata pe dreapta spate, de fapt cam toate masinile dupa norme UE nu au ceata dreapta spate, nu stiu care e explicatia logica. Poate fi si o semnalizare, daca un bec e ars pe una din parti ti-ar tacani mai rapid, nu stiu cum se comporta daca ar fi ars un rahat mic de pe laterala, oricum le verifici usor.
Inclin sa cred ca totusi pe spate e problema, acolo am avut cam tot timpul contacte imperfecte, sunt 3 piulite pe interior la fiecare tripla, se baga mana pe la trusa medicala de exemplu pt partea stanga sau daca nu vrei sa o scoti cu totul desfaci tot pe interior montura, sunt 2 cleme una stanga una dreapta, cam asa imi aduc aminte.
  • relu1406

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
corect ! verifica si becurile de pe frana, cu pozitia aprinsa vezi daca stopurile lumineaza la fel atunci cand calci frana. la mine asa era si nu-mi dadeam seama. de demontat se demonteaza usor se scoate apsand pe niste cleme laterale si iese tot soclul becurilor.
  • ywd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am gsit mersi de informatii!Era unul din becuriele de pozitie de pe spate m-am uitat ziua la ele si nu imi dadeam seama ca sunt 2 becuri la pozitie pe o parte Razz
sarbatori fericite sa aveti
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR