Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • runner4fun

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:Ca nu se mai fac masini ca alta data e adevarat. De asemenea adevarat este si ca una e calitatea masinilor facute pt estul europei si alta e calitatea masinilor facute pt vestul europei.

in sfarsit unu care mai si gandeste
Skip ads

  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Informatii GM:
Zaragoza. The Opel Corsa celebrates its 25th birthday on August 30. Production first began on the Opel Corsa in 1982 at General Motors Espana's plant in Figueruelas (Zaragoza). This anniversary coincides with the production of the eight millionth Corsa model at the Figueruelas plant: a Corsa OPC in magma red. With a 1.6-liter ECOTEC turbo engine (141 kW/192 hp), the OPC variant is the most powerful series production Corsa ever built. Combining the number of Corsa models produced in Spain with those built at Opel's plant in Eisenach, Germany - from parts manufactured in Zaragoza -, the total number of Corsas produced in Europe is nearly ten million.

Deci subansablele sunt identice. Ramane de demonstrat ca pofta de perfectiune a lui Fritz este mai mare ca a lui Miguel.

@runner4fun: Iti mai atrag atentia o data, de dragul discutiei civilizate, sa te rezumi la a face aprecieri legate de pareri, nu de persoane.
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
runner4fun a scris:[in sfarsit unu care mai si gandeste


De ce, ceilalti de pe aici nu gandesc?
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,430
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:De ce, ceilalti de pe aici nu gandesc?

stiu ca sunt off-topic si i-mi cer scuze. stimate coleg @Maverick se pare ca noi, muritorii de rand, nu ne situam la nivelul intelectual al colegului nostru @runner4fun, care de altfel nu aduce nici o informatie nu are o atitudine constructiva in nici unul din posturile sale. scuze de off-topic.
Skip ads

  • runner4fun

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vrei sa zici postari, nu?
  • runner4fun

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sunteti prea slabi bah copii... poate ne intalnim vreodata pe strada sa vad de ce sunteti in stare... dar ma indoiesc ca stiti altceva decat copy/paste de pe un site pe altul...
Dati cu parerea in continuare si imprumutati prostia de la unu la altu'
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Spre deosebire de tine, stim sa facem o echipa. Mai stim sa vb politicos, sa nu fim nesimtiti si mitocani. Mai stim sa nu agreem toti inganfatii plini de ifose de domnisoara. Mai stim si altceva decat sa facem pe desteptii si interesantii.

Eu cred ca... Laughing
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze ca intervin Laughing, runner s-a mutat in alta tara ... du-te !
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pai pe mine ma convinge faptul ca am masina fabricata in Spania si pana la ora actuala am avut destule probleme cu ea (avariile nu au mers de cand am achizitionat-o, intra in viteza a 2-a de parca e Dacia 1310, scoate niste zgomote destul de ciudate cand e rece, bine asta este posibil sa fie de la faptul ca e pe motorina, dar nu sunt sigur, s-a stricat butonul de la repartizarea aerului la parbriz-picioare, nu este la linie cu portierele, haion, acum de curand nu imi mai merge nici indicatorul de motorina ( pe tema asta voi face un topic deoarece cred totusi ca aici este o problema care se poate rezolva deoarece am citit in carte ca se face o aerisire in caz ca ramai fara motorina dar nu prea am inteles cum si poate ma "lumineaza" si pe mine cineva, daca nu servicie scrie pe mine), uneri daca vrea merge daca nu vrea nu merge pompita de la stergatoare, deoarece nu se amorseaza bine). Cam asta m-a convins, bine eu zic ca totusi poate sunt eu ginionist dar am un amic cu un 1.2 care este fabricat in Germania si nu a avut nici cea mai mica problema cu ea. Glumeam de faptul ca lucrezi la un dealear auto si uite vorbim pe fapte concrete in acest moment, este adevarat ca nici una din probleme nu a afectat functionarea masinii dar din pacate a afectat functionarea ei in conditii optime. Ma asteptam la ceva mai mult de la o masina nou si mai ales de la un Opel, am cam ramas dezamagit.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:nu este la linie cu portierele, haion

Chiar duminica ma uitam la o Corsa cumparata in vara ca avea un luft cam mare intre far si bara, iar bara nu se alinia cu aripa in partea de jos. Daca stiam de topicul asta as fi intrebat persoana unde este fabricata masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR