Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am avut si eu aceisi problema tot la vectra a c18nz 93 si am schimbat capac delco, bujii, senzor temperatura pentru ca dadea an nas cand o calcam mai tare si am rezolvat ca si tine 1 set fise noi bosh 1mil200 si sa cunoscut
  • girbatavi

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu o vectra a din 1995 numai ca mie imi da rateuri cand e motorul rece si o turez,cum se incalzeste putin este ok,sa fie si la mine tot de la fisele de la bujii?
  • habiby

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nu stiu sa-ti spun sigur dar poti incerca in primul rand cu un set de bujii nou iar daca ai posibilitata sa inprumuti de la cineva cu un motor identic fisele si capacul de la delcoopoti sa-ti dai seama ce are luindu-le prin eliminare nu zic ca este chiar de la aprindere dar poti incerca cel putin sau poate e senzorul de la temperatura poti incerca variantele astea mult norok Smile
  • AAlexutu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2019

  • Mesaj Privat
Salut, de curând mi-am achiziționat și eu un opel vectra b 18 16v mia mâncat sufletul, când accelerez brusc da rateuri da în nas, țin sa menționez ca am schimbat pompa de benzina am schimbat senzorul de impulsuri de la arborele cu came pana sa montez acel senzor de impulsuri mașina nu se tura mai mult de 4500 de ture dupã ce lam montat se tureaza pana la 7000 de ture dar în sarcina face la fel nustiu ce sa ii mai fac ma disperat, poate cineva a pãțit la fel ca mine și ma poate ajuta cu un sfat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR