Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
niculup, vezi ca asta e un forum, nu e nici ghiseu de informatii, nici chat. Asa ca nu mai posta consecutiv, si nici nu scrie mesaje din 5 in 5 minute, ca ti-e urgent.
La tine nu e activat BC-ul. Ca sa il activezi e nevoie de Tech2. Daca intrebi ce e ala tech2, iti promit o suspendare de minim 7 zile. Cauta si citeste.
Skip ads

  • Bamse_80

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Corsa 2005 z12xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:niculup, vezi ca asta e un forum, nu e nici ghiseu de informatii, nici chat. Asa ca nu mai posta consecutiv, si nici nu scrie mesaje din 5 in 5 minute, ca ti-e urgent.
La tine nu e activat BC-ul. Ca sa il activezi e nevoie de Tech2. Daca intrebi ce e ala tech2, iti promit o suspendare de minim 7 zile. Cauta si citeste.


da dom`le asa e, nu vreau sa fiu rau dar ai foarte mare dreptate. Smile
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca reusesc sa intru in meniul secret, imi poate spune cineva cum revin la forma anterioara?
Astra h 2005 CD30
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Scoti cheia din contact.
Skip ads

  • sandu_18smd

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Apesi pe butonul de,,BC" pana apare pe display cati km mai ai si consumul,apoi apesi pe butonul,,MAIN" (stanga sus) si gata. (Sau direct pe butonul,,MAIN",fiind in meniul secret). Daca nu ai scos cheia din contact si vrei sa intri in meniul secret apesi de 2 ori pe butonul de,,BC"si meniul ascuns este iar activ. Sper ca ai inteles.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatie
  • alinvectrabraila

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Am un vectra c din 2003 motor 2.2 dti cutie automata. Am incercat treaba cu apasatul butonului MAIN 10 secunde si am intrat intr-un meniu. Nu sunt lamurit de ce nu imi arata TESTING BC si imi arata TESTING DISPLAY .
Nu stiu cat de concludente sunt pozele ,dar poate ma lamureste cineva. Va multumesc!
P.S. Am NCDC 2015
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Absolut deloc concludente Aline. Cu ce pozezi de nu face focus pe nimic?
Sunt totusi curios de informatiile de pe CID, deci haide te rog cu o poza mai descifrabila si incercam sa lamurim problema.
Skip ads

  • catalinemil

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
daca intri in meniul ascuns si apesi pe navi sau audio, apare la fiecare mai multe informatii.stie cineva sa interpreteze tot de acolo?mai ales imfo de la bc!
  • ammazon

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea.
Intr-una din zile ma tot jucam pe la butoanele masinii pana cand am descoperit un alt meniu secret la CD 70 Navi. Am cautat pe forum si nu am gasit, asa ca am decis sa deschid o noua discutie aici.
Ca sa intrati in acest meniu secret se procedeaza exact la fel ca atunci cand intrati in meniul secret al BC-ului, adica se tine apasat pe butonul settings cateva secunde pana se aude beep-ul acela in boxe. Apoi, in loc sa apasati de doua ori pe BC, apasati de doua ori pe butonul Audio si gata, sunteti in meniul ascuns care arata exact ca in pozele de mai jos. Tot asa se poate apasa de doua ori si pe butonul Navi si veti intra in meniul ascuns al gps-ului.
O alta observatie este ca o data ce ati apasat pe butonul settings puteti parcurge toate meniurile secrete respectiv BC, Audio si Navi, fara sa fie nevoie de apasarea indelunga pe settings de fiecare data.



In poza numarul 4 se poate vedea scala potentiometrului de volum iar in ultima poza sunt ceva chestii interesante care pot fi modificate insa recunosc ca mi-a fost frica sa imi bag nasul.

Daca se considera ca nu am postat la sectiunea corespunzatoare imi cer scuze si rog un moderator sa-mi mute postul in sectiunea corecta.



Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

11/15/2011 12:39:22 AM
  • parula66

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Feb 2012

  • Mesaj Privat
incerc si eu sa vad daca functioneaza si la mine
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
La opel astra J se poate?
Skip ads

  • PH09PIV

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
La ce ajuta toate aceste ascunzisuri
  • ammazon

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2011

  • Mesaj Privat
De exemplu poti sa vezi temperatura lichidului de racire in conditiile in care astra h nu are indicator in bord, poti sa vezi tensiunea la care incarca alternatorul, informatie pe care altfel o poti afla doar folosind un aparat de masura. Doar pentru aceste doua informatii consider ca sunt extrem de utile meniurile secrete.
  • mitza76

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am un opel astra h 1,7 -101 cai din 2006 si am observat in meniul ascuns al bc. ca in dreptul unde scrie STORE pina acum era totul 0 iar si din senin au aparut STORE 00000800000200 iar in momentul cind apas frina in dreptul lui BUS la sfirsit apare 40 si in momentul cind las frina revine la 0 adica BUS 00000000000040si apoi BUS 0000000000000. Ma poate ajuta cineva cu o informatie in privinta asta .MULTUMESC
  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
se poate intra in meniu secret si de pe TID . nu arata prea multe informatii .. dar tot e ceva . cat de coecte sunt ele .. nu stiu sa zic
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ammazon a scris:
In poza numarul 4 se poate vedea scala potentiometrului de volum iar in ultima poza sunt ceva chestii interesante care pot fi modificate insa recunosc ca mi-a fost frica sa imi bag nasul.

a descoperit cineva ce poti face in meniul din ultima poza?
  • Lazar C

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2009

  • Mesaj Privat
stiti cumva daca merge meniul ascuns daca am un ccr2006, gid si maneta bc. pe fata unitatii nu am nici buton de settings nici de bc. m-ar ajuta foarte mult daca ar merge deoarece am avut probleme cu incarcarea(am schimbat releu de incarcare) si din cand in cand mai imi apare martorul de baterie in bord si tare as vrea sa stiu ce incarcare are cand e aprins becul. multumesc
  • Lazar C

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2009

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni ? Sad
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
alinvectrabraila a scris:Salutare! Am un vectra c din 2003 motor 2.2 dti cutie automata. Am incercat treaba cu apasatul butonului MAIN 10 secunde si am intrat intr-un meniu. Nu sunt lamurit de ce nu imi arata TESTING BC si imi arata TESTING DISPLAY .
Nu stiu cat de concludente sunt pozele ,dar poate ma lamureste cineva. Va multumesc!
P.S. Am NCDC 2015

Ceau
Tu ai avut ncdc 2015 pe masina?sau l-ai pus tu?
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR