Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • benmobil2003

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2016

  • Mesaj Privat
E terminatã de ceva vreme dar nu se știe din ce motiv sunt slabe speranțe sa se deschidã pana la sfârșitul anului. 😐
Skip ads

  • Branzea

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2011 A16XNT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Va salut dragi colegi de forum . Se pare ca la constanta lucrurile inca stagneaza desi terenul a fost achizitionat lucrarile inca nu au inceput la statia de Cng din cauza birocratiei , cel mai fericit scenariu ar fi pe la sfarsitul anului . Intre timp azi fac ITP-ul la masina Se pare ca este o statie ITP care este omologata sa faca inspectia si la vehiculele cu CNG si in Constanța. Adresa este Strada Amurgului Nr 33, S.C. Autolink Trans Europa S.R.L. cu autorizatia RAR CT-25 . Pentru informatii am gasit aceste nr de telefon 0241586671 - 0371309340 - 0722411466 .Sper sa fie ok si sa scap si de grija asta . O zi buna tuturor
  • Branzea

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2011 A16XNT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Și am scãpat și de revizia totul ok . Super ok bãieții de acolo .In viitorul apropiat trebuie sa mã pregãtesc sã schimb ceva la caseta de direcție . Probabil bieletele . Au zis cã ar fi ceva semne de uzura dar nimic exagerat . O zi buna la toatã lumea eu unu pot spune cã am avut. .
  • AMihai781

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Buna seara as vrea si eu daca puteti sa faceti rost de nr. de telefon al Dl. Ing. Cristi Coman si cred ca ar fi bine sa faca cineva o paginã de facebook sau ceva pe net unde sa putem sa ne instriem toti cei care au instalatie cng.
Skip ads

  • AMihai781

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Buna seara as vrea si eu daca puteti sa faceti rost de nr. de telefon al Dl. Ing. Cristi Coman si cred ca ar fi bine sa faca cineva o paginã de facebook sau ceva pe net unde sa putem sa ne instriem toti cei care au instalatie cng.
  • Branzea

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2011 A16XNT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2016

  • Mesaj Privat
AMihai781 a scris:Buna seara as vrea si eu daca puteti sa faceti rost de nr. de telefon al Dl. Ing. Cristi Coman si cred ca ar fi bine sa faca cineva o paginã de facebook sau ceva pe net unde sa putem sa ne instriem toti cei care au instalatie cng.

Ți-am trimis pe privat eu Nr. Domnului inginer Coman.
  • AMihai781

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Da l-am vãzut va multumesc
  • FLatan

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Ion voicila mai ai masina? Unde alimentezi cu cng? Sunt din Giurgiu
Skip ads

  • AMihai781

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salut da mai am masina si alimenteze din Bd. Biruintei, Pantelimon
  • vali_fira

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Combo 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2015

  • Mesaj Privat
[Poate sa-mi zica vrun coleg ce consum aveti pe gaz ?
  • Branzea

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2011 A16XNT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2016

  • Mesaj Privat
@ Vali_Fira Weekendul care a trecut am avut drum la Timișoara Am alimentat in Pantelimon unde au intrat 22 Kg și un pic iar apoi la Ramnicu Vâlcea unde am alimentat cu inca vreo 8 kg și ceva . Cu plinul fãcut am reușit o autonomie pe CNG de 520 Km La intoarcere la Ramnicu Vâlcea fiind buteliile goale au intrat aproape 25 kg plin cu care am ajuns la Constanța și încã mai este aproape un sfert gaz in butelii . Ar fi fost Super ieftin drumul daca nu trebuia sã merg și cu benzina de la Constanța la București și o porțiune buna de la Timișoara pânã la Ramnicu Vâlcea la întoarcere .Ca o concluzie finala presiunea de încãrcare și calitatea gazului la Ramnicu Vâlcea este foarte bunã . La bulgari unde alimentez de obicei mai mult de 20 de kg nu am reușit sã bag niciodatã la ei presiunea fiind undeva la 180 190 de atmosfere cel puțin la statia de unde alimentez eu la Dobrich atât este . Abia aștept sã se facã și la Constanța statie de alimentare cu CNG și sã se definitiveze proiectul celor de la Antares . O zi buna tuturor.
  • benmobil2003

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2016

  • Mesaj Privat
vali_fira a scris:[Poate sa-mi zica vrun coleg ce consum aveti pe gaz ?


4.5 out 6.5 in
Vw passat b7 1.4 tsi 150hp.
Skip ads

  • vali_fira

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Combo 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc! !
Eu am unOopel Combo CNG si am alimentat la moldoveni (peste Prut) cu un plin de 24m cum am facut dor 270km ..... nu stiu de ce!
  • FLatan

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salut. La Russe cum e gazul sau nu a alimentat nimeni .
  • benmobil2003

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2016

  • Mesaj Privat
vali_fira a scris:Multumesc! !
Eu am unOopel Combo CNG si am alimentat la moldoveni (peste Prut) cu un plin de 24m cum am facut dor 270km ..... nu stiu de ce!


24 mc bãnuiesc ca ai pus. Înseamnã cu aproximație 15.8 kg. Rezulta consum de 5.8 kg/100 km. Nu ești departe.
  • benmobil2003

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2016

  • Mesaj Privat
FLatan a scris:Salut. La Russe cum e gazul sau nu a alimentat nimeni .


La calitate e la fel peste tot. Mai ieftin decât în București. Ultima data am pus cu 3.5 lei / kg. Problema este ca nu întra mai mult de 18-19 kg la ei.
  • FLatan

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2018

  • Mesaj Privat
La mine si la Buc tot asa intra 18 -19 kg
  • RMirel

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z16YNG
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2017

  • Mesaj Privat
la zafira A a mea intra max 9 kg ca a trebuit sa dau 2 din cele 4 butelii jos caci aveam de mers prin tara iar rezervoru de benzina este foarte mic (~14litri) si sa nu raman complet fara combustibil avand in vedere ca cng se gaseste doar in bucuresti si ramnicu valcea... am pus si gpl iar aia care mi-au pus gplu au zis ca daca nu vreau sa am probleme la rar trebuie sa mai pastrez din buteliile de cng iar butelia de cng nu trebuie sa incurce locurile 6-7(ultimele din spate) daia mi-au dat jos 2 butelii si au pus cea de gpl in locu lor.
  • Branzea

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2011 A16XNT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2016

  • Mesaj Privat
O întrebare pentru cei cu Zafira b cng . Are cineva bord computer activat. . Dacã da cum va afișeazã consumul și când aveți plin rezervorul ce autonomie va arata cu el plin fara gaz in butelii. .
Mulțumesc și o zi bunã tuturor.
  • MTanase839

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2018

  • Mesaj Privat
AMihai781
Membru bebe
Postat in Mie 14 Feb, 2018 1:45 pm
Salut da mai am masina si alimenteze din Bd. Biruintei, Pantelimon

Un numar de tel sau un program de lucru daca ai te rog! Vin maine si max poimaine stau in Bucuresti si vreau sa stiu daca pot alimenta si cand.s mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR