Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat recent 4 anvelope Michelin Pilot Sport 225 45 17 si am observat de cand le-am montat ca dupa ce merg anvelopele arata ciudat, adica partea exterioara a lor este foarte lucioasa iar restul este normala murdara de la sosea. Care este problema? Toate sunt uzate la fel, au fost echilibrate, insa cam jumatatea dinspre exterior a anvelopei este mereu negru lucios, parca nu ar calca soseaua deloc...sau doar partea aceea calca soseaua. Nu imi explic...poate imi ziceti dvs...totusi cred ca geometria mea e praf...Sad
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
depinde de presiune...
eu am in gume 2.2 bari...stiu ca este mai putin decat zice producatorul,gumele se uzeaza mai mult pe partile exterioare...dar decat sa-mi clantane dintii in gura si sa distrug alte elemente la suspensie prefer sa schimb cauciucurile mai des.am 215 55/16
oricum vectra c are o geometrie ciudata..rotile tind "sa se culce"spre interior adica partea care ia contact cu asfaltul este cea interioara.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
in ianuarie am schimbat toate cauciucurile pt ca aveam geometria proasta si toate erau tocite la interior. am facut unghiul la reprezentanta, a costat 500 ron (cu bielete fata schimbate).
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ai nevoie de un control amanuntit la tot ce tine de directie ,bielete ,capete de bara s. a. si dupa ce schimbi ce e de schimbat un bracaj destept.exclus cauciucurile sa aiba vreo vina.vezi ca la reprezentante un bracaj care normal se face in maxim ,maxim 1 ora ,la ei se factureaza vreo 6-7 ore.
Skip ads

  • costache

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2003 Y20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa fac reclama dar la reprezentanta (Galati) manopera pentru bracaj este 1,5h , nu recomand la nimeni sa o faca la ei . Am facut bracajul de 2 ori si nu am fost multumit. In unul din cazuri m-au pus sa schimb amortizorul dreapta fata . Nu era in limite unghiul de cadere care totusi cred ca se poate regla. Am doua rapoarte de verificare la care unele valori nu corespund , parca as fi venit cu alt model de masina la verificare.
  • dre

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 idh17
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In ce consta bracajul?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR