Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ionutptrsc

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2005

  • Mesaj Privat
am un opel astra g 2001 cind merg pe piatra cubica se aude un fel de trepidatii,ce ar putea fii,ma gindeam ca plasticele au ceva
Skip ads

  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Si la mine se aude la fel !! ai chestii pe usi si in torpedou care pot vibra ? la mine asa e !!! Very Happy
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai ori ai Carvan, ori ai Coupe Very Happy

Adica ai suspensii tari, si e inevitabil sa nu sune.
La Vectra nu simti nimic.... Laughing
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Si la mine suna...am dat pe site-ul de la liqui-molly la pagina de produse de intretinere de un silicon care cica elimina scartiieturile la elementele de plastic...sau ceva de genul asta...a auzit cineva de asta?
Skip ads

  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Cine stie ce fel de lipici e ala ! Very Happy Eu unu' nu as incerca pt ca dc ma gandesc bine am bord din piele si ar fi pacat !!!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ei ziceau ca e un silicon mai special si ma gandeam ca are oarecare proprietati sa patrunda intre suprafetele de plastic in contact si sa lubrifieze zona eliminand astfel ''scartaitul''...alte pareri?
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pt piatra cubica exista jeep-ul suv-ul aro sau trasura astra g e pt asfalt proiectata sa speram ca in cativa ani nu o sa mai intalnim asa ceva
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
SPERATI VOI ca Sibiul, mediasul si alte cateva orase cu iz medieval chiar se mandresc cu asta...si nu au de gand sa delimiteze o anume zona din oras ca fiind turistica si sa modernizeze restul...de fapt nu au ei bani sa astupe cum treba gropile , dar'mi'te sa modernizeze ceva...deocamdata isi permit sa refaca complet (inclusiv retele si fundatii)2-3 artere intr-un an...probabil ca nepotii nostri or sa beneficieze de drumuri suportabile
Skip ads

  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Exact asa este, Sighisoara la fel fiind oras medieval,in jurul cetatii numai piatra cubica este si pun pariu ca nici peste 50 de ani sau si mai mult nu se va schimba situatia,contribuie oarecum la acel peisaj medieval si nu se va indura nimeni s-o scoata.Eu am foarte multe drumuri prin acea zona si ma deranjeaza trepidatiile :x dar n-am ce face! chestia asta am mai intalnit-o in orasele care au tramvaie,intre sine doar piatra cubica este,probabil aseaza mai bine terasamentul si il sustine.
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Exact asa este, Sighisoara la fel fiind oras medieval,in jurul cetatii numai piatra cubica este si pun pariu ca nici peste 50 de ani sau si mai mult nu se va schimba situatia,contribuie oarecum la acel peisaj medieval si nu se va indura nimeni s-o scoata.Eu am foarte multe drumuri prin acea zona si ma deranjeaza trepidatiile Mad dar n-am ce face! chestia asta am mai intalnit-o in orasele care au tramvaie,intre sine doar piatra cubica este,probabil aseaza mai bine terasamentul si il sustine.
  • ionutptrsc

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2005

  • Mesaj Privat
aveti cumva idee daca suportul din spate de la far cel cu 2 cleme se poate schimba separat
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
daca e vb de astra f fi mai explicit ,clemele de la far daca is rupte sanatate alt far Sad
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="livcro"]SPERATI VOI ca Sibiul, mediasul si alte cateva orase cu iz medieval chiar se mandresc cu asta...si nu au de gand sa delimiteze o anume zona din oras ca fiind turistica si sa modernizeze restul...de fapt nu au ei bani sa astupe cum treba gropile , dar'mi'te sa modernizeze ceva...deocamdata isi permit sa refaca complet (inclusiv retele si fundatii)2-3 artere intr-un an...probabil ca nepotii nostri or sa beneficieze de drumuri suportabile[/quote]
ai 3 solutii:
1.te muti intro zona cu drumuri mai bune
2.vinzi astra si iti cumperi jeep sau suv
3.cumperi cateva tuburi de silicon o trusa de surubelnite in stea si te apuci de desfacut ....
  • ionutptrsc

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2005

  • Mesaj Privat
treaba e ca sunt amindoua clemele de la far crapate si stiu ca deja deranjeaza pe cei din trafi,probabil are vibratii nu mai sta atit de fix cum ar trebuii.Credeti ca s-ar putea schimba decit spatele farului
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Fa ca mine ... pune un neon in masina, stinge farurile ...si da-i 120 noaptea. Bagi oameni in spital cu nervii Smile

Piatra cubica sux. Am fost recent la Cheile Turzii. Sa vezi panta de 30" si bolovani. Sa nu mergeti acolo!
  • ionutptrsc

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2005

  • Mesaj Privat
am un opel asrta g 2001 la el vibreaza
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@gsi_master : ce fac cu siliconul? Ca ma intereseaza procesul....
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
@ zero...pui un prieten sa conduca pe piatra cubica, rabatezi bancheta dreapta si te plimbi prin tot habitaclu cu urechile ciulite sa depistezi sursa trepidatiilor....memorezi locurile cu probleme apoi pui mana pe surubelnita, desfaci, tragi snururi de silicon pe zonele de imbinare si remontezi....cre ca asat a vrut sa zica..asta e valabil pt zonele cu plastic...pt scaune..vezi ca am postat undeva..de fapt am copiat de pe forum daciaclub.......e cam mult de munca...dak stau si ma mai gandesc putin...cre ca imi place cum vibreaza Very Happy
dak tot mai esti interesat, da un semn sa-ti dau o parere despre tehnologia etansarii cu silicon; preferabil silicon transparent la tub...dar dak stau sa ma gandesc putin ar metge si cu silicon de la baton...cu pistolul electric, e mai avantajos pt ca nu ai timpi tehnologici morti...la cel la tub treba sa stai sa se usuce ceva timp
La mine vibreaza mecanismul ala glisant care acopera portbagajul cu musama...efectiv cre ca s-au uzat sinele de glisare a betelor care sustin musamaua...m-am gandit sa trag o banda adeziva sa ingustez latimea glisierei dar nu am gasit inca un material sa reziste mai bine la frecare
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
livcro : da, ma intereseaza.
Grijesc foarte bine masina, deci orice lucru bun vreau sa il stiu.

Cred ca si la mine bate ceva la portbagaj.

In weekend am stat 5 ore sa curatz interiorul ca la carte.
La urma, am dat cu un Spray siliconic ieftin de 20K, ... arata plasticurile zici ca am luat ieri masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR