Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ieri am cumparat un spray cu vopsea albastra , BOU !.... pe tub scria logan albastru marin , si dai si chituieste si smilgheruieste si cand am bagat vopsea ...... mai deschisa . Azi am cautat ceva mai inchis si am gasit nuanta care se potriveste ALBASTRU COBALT ! Deci pt. cei care au culoarea masinii putin mai inchisa decat loganurile alea albastre , asta e nuanta potrivita !Sper sa ajute pe cineva chestia asta ! stiti voi vorba aia : "pana nu esti prost nu ai cum sa fi destept " , asta am patit eu si dupa ce am retusat micile puncte de rugina imi venea sa o fac galbena ca taxiul de oftica !




Skip ads

  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy asa am patit si eu, am facut comanda de albastru marin dar noroc ca adusese si albastru cobalt, totusi pentru mine este prea inchis albastrul cobalt, nu e cine stie ce dar se vede diferenta bine, eu am dat pe bara spate unde era frecata de un autocar si nu prea se observa din toate unghiurile, initial il luasem pentru usi, daca te uiti la mine in garaj o sa vezi poza cu usile indoite de un hot nu prea destept sa spun asa si nu prea se potriveste, se vede diferenta .
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dupa ce am postat azi dimineata m-am apucat de treaba si rezultatul e acelasi ca la tine , e mai inchis , dar nu sare in ochi ca inainte cu albastru marin , asta bate mai in negru si e mai greu de observat pe masina , asta e , pana la o revopsire totala merge si asa , ca doar nu o sa imi lipesc tot felul de vulturi si alte chestii de dur pe masina !sper sa gasesc pana la urma o culoare apropriata , ceva intre astea doua ( marin si cobalt ) , daca sti ceva anunta-ma si pe mine , daca aflu o sa postez aici . multumesc mult ! aaa , avem acelasi tip de motor , numai ca vectra mea e sedan , si nu e de bulgaria , am adus-o tocmai din finlanda , nu stiu care mai sunt legile pe la noi cu inscrierea asta , sti ceva ? merita , nu merita ?
  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pai sa speram ca de la 1 iulie o sa fie mai bine adica aprox 1100-1400 euro, asta depinde la ce vechime o baga, acum nu stiu daca merita, daca nu, tot la Bulgarasi este baza Smile
Skip ads

  • wolfy_4you

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
sandu_race a scris:ieri am cumparat un spray cu vopsea albastra , BOU !.... pe tub scria logan albastru marin , si dai si chituieste si smilgheruieste si cand am bagat vopsea ...... mai deschisa . Azi am cautat ceva mai inchis si am gasit nuanta care se potriveste ALBASTRU COBALT ! Deci pt. cei care au culoarea masinii putin mai inchisa decat loganurile alea albastre , asta e nuanta potrivita !Sper sa ajute pe cineva chestia asta ! stiti voi vorba aia : "pana nu esti prost nu ai cum sa fi destept " , asta am patit eu si dupa ce am retusat micile puncte de rugina imi venea sa o fac galbena ca taxiul de oftica !




salut, imi poti spune cumva daca opelul tau ave aculoarea aia albastra care da mai mult in negru? aprox ca cea din imagine ?Multumesc:
opel poza
  • tigrom

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2011

  • Mesaj Privat
sandu_race a scris:ieri am cumparat un spray cu vopsea albastra , BOU !.... pe tub scria logan albastru marin , si dai si chituieste si smilgheruieste si cand am bagat vopsea ...... mai deschisa . Azi am cautat ceva mai inchis si am gasit nuanta care se potriveste ALBASTRU COBALT ! Deci pt. cei care au culoarea masinii putin mai inchisa decat loganurile alea albastre , asta e nuanta potrivita !Sper sa ajute pe cineva chestia asta ! stiti voi vorba aia : "pana nu esti prost nu ai cum sa fi destept " , asta am patit eu si dupa ce am retusat micile puncte de rugina imi venea sa o fac galbena ca taxiul de oftica !





Salut! mai stii de unde le-ai luat?
ms
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR