Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Wiz_KeeD

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ideea e simpla am scris sin subtitlu....geamu de pe dreapta merge odata la nu stiu cate 10 de contacte si cand merge pana iau contactu merge perfect....chestia e ca de fiecare data trebuie sa-l reprogramez sa mearga pe impuls (am citit tot aici ca tii apasat inca 5 secunde pe buton dupa ce s-a inchis si dupa aceea merge pe impuls) si merge absolut perfect.

Cand iau contactul mai merge din parti si urmatoare data cand o face e peste 1000 de ani....ma gandeam ca dak ar fi fost un contact imperfect ar putea avea probleme in operare si cand merge...adik sa se opreasca odata sau sa nu mai mearga subit sau ceva....merge struna pana iau contactu si aia a fost....sugestii ganduri?
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
contact imperfect in butonul de comanda.incearca sa-l cureti cu un spray de contacte.
  • Wiz_KeeD

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am uitat sa mentionez ca am incercat sa rezolv treaba la niste dibaci d'astia....si au schimbat tot panoul de comanda complet...si nu merea in dreapta dar in schimb in dreapta mergea...a mai misculat si pe la motorash pe acolo si tot nimica iar concluzia a fost una dubla...chica schimbata macaraua ( mi se pare idiotenie din moment ce merge perfect cand merge) si a 2-a concluzie ca ar fi indicat sa dea cu ciocanu taraneste in motorash pana prinde contact sa se inchide geamu deoarece ploua in masina...si s-a inchis intr-un sfarsit...

in plus de asta am zis mai sus ca pare sa se reseteze ca si cum ai scoate bornele deci ma gandesc ca dak nu avea legatura buna la consola acolo totusi nu trebuia sa trebuiasca resetat...akm imi dau si eu cu parerea ca de altfel sunt total pe langa...

sper ca am adus destule informatii suplimentare
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR