Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
hei cristi_ilie nu te supara dar mai greseste omul cite odata,nu le pune la suflet,pt ca parerea mea este ca nu a vrut sa te jigneasca,si daca sa intimplat scuza si tu ca nimeni nui perfect! iar in ce priveste uleiul ai dreptate in legatura cu el!
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu m-am suparat si nici nu am pus la suflet doar incerc sa explic ca nu sunt mecanic dar acest forum recunosc ca m-a ajutat 100% cand am avut probleme si m-a determinat totodata sa cumpar si tatalui meu un astra cararvan si dam si noi cu parerea poate gresim cateodata ,nimeni nu-i perfect.Saluti si numai bine
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
aici ai dreptate e super site-ul asta aici gasesti aproape orice informatie de care ai nevoie! si pe mine ma ajuta foarte mult ,pt ca aici am aflat lucruri pe care nu le stiam desi conduc de la 17 ani dar se vede treaba ca nu le stiu eu pe toate!SA AUZIM DE BINE!
  • Brutus

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
[quote="Dragon Warrior"]Computerul primeste informatii despre presiunea uleiului si nu despre nivelul sau.

Si ca sa nu ramana cineva nelamurit: Computerul(de bord) primeste informatii despre nivelul de ulei de la un semnalizator de nivel aflat pe baia de ulei. Se poate inampla urmatorul fenomen: Mergi la drum lung si o buna parte din ulei se afla in curs de prelingere pe peretii blocului, biele, palieri etc... Te avertizeaza computerul, tu tragi pe dreapta sa te uiti, si pana ai deschis capota, nivelul este deja deasupra liniei de minim fiindca se scurge la loc in baie. Daca tineti nivelul motorului la max. pe joja, fenomenul nu se mai intampla. Atentie , nu peste maxim. Peste mazim exista riscul ca, extremitatile vibrochenului sa atinga uleiul si sa-l "spumeze" in ciuda aditivilor antispumare. Pompa de ulei nu poate trage spuma deci motorul ramane fara ungere...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR