Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
si eu am avut o zafira de 1600,nu am de ce sa zic ceva rau,pt ca eu am tras de ea,si in plus,nu am menajat-o,am incarcat-o la maxim,am folosit-o ca pe un sclav,si tot nu am ajuns sa aflu tot ce poate,fiabila,rezistenta,si oricum,loc de mai bine exista mereu!
  • pal

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Pina anul trecut ,cand mi-am luat zafira b 88kw am avut w, nu saran.Acum am zafira b si sunt tare multumit de masina.LA saran daca ai cele doua scaune din spate montate nu mai ai loc,in schimb la opel se pliaza si sunt tot timpul in masina.Cu motorizarea zafirei de120 cai sunt multumit .Trage foarte bine restul depinde de sofer cit de sportiv vrea sa fie .CONSUMABILELE nu sunt scumpe.filtru motorina-40-50lei. filtru aer 35-75lei, filtru ulei 35-56lei.consum dupa talpa 5,3-6,5 extern 8-9,5 oras si AC .Sta bine pe drum , mai bine ca saran.ZAfira arata ca o masina de familie,mai ales cu jenti de 17" este super.
  • CIrimiaMaftei

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2019

  • Mesaj Privat
vã salut dragi prieteni.am ceva timp de cand tot .caut citesc, si trag concluzi! sunt fan Opel zafira din tata in fiu😂 am mers pe varianta opel .momentan am un opel zafira 2005 1.9 120 cai masina are ceva dotari . si are facuti 263 000 km numai in Austria si cateva drumuri anual ,romania botosani si in mare parte se intelege ce vreau sa spun""! acum masina iºi cauta un alt proprietar! iar eu stau in dubii cu modelele de dupa 2010 ca exemplu 1.9 putin ce mai vezi pe piata desi is reusite! iar in schimp motoare de 2 . si e 1.7 is ful si la km putini" dc oare? am fost decis sa imi achizitionez un 1 .7 diesel 125 cai 2013 dar am renuntat pt.ca mi se pare cam micut motorul pt dita mai hurdughia incarcata cu 6-7 pers .plus remorca! si in a 2 faza nu vreau sa par ciudat! si nici nu vreau ca cineva sa se supere dar modelele dupa 2015 Zafira Tourer 2,0 CDTI ecoflex toate de la 100 000 iti arata adevarata fata! din cate am vazut pana acum:dar in schimb nu am vazut nici una sa fie trecute de 200 000 km la max 150 000 toate is pe piata secan😂 acum sunt axat pe un sharan 2013 .motor 2 116 cai la prima proba mi sa parut ok are 168 000 km . dar inainte de a lua ultima decizie vreau cate o parere si de la dumneavoastra ! cei care au fost si , sunt in cauza adica detin deja un sharan ! si cu siguranta fiecare sfat ma va ajuta!
va multumesc Anticipat!
mai jos va prezint si 2 -3 poze cu Opelu poate cineva e interesat!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR