Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • adidre

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Belgia
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Bordul de la Vectra C 2005 vibreaza enervant cand trec peste hopuri cu masina si uneori cand e turat motorul. Nu reusesc sa imi dau seama ce vibreaza dar pare ceva din interiorul bordului.
A mai intalnit cineva chestia asta si daca da cum se poate rezolva?

Va multumesc
Skip ads

  • ggmorariu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si la mine e aceeasi treaba... e ca un sunet metalic... habar n-am cum sa-l scot...
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am vectra c 2005 si.... inca nu am problema asta... Very Happy
sa ma astept oare sa apara si la mine zgomotul acela enervant de care spuneti voi? Mad Crying or Very sad
  • adrian_c

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dar in caroserie (daca pui mana pe portiera deschisa - de exemplu) se simt ceva vibratii?
Skip ads

  • adidre

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Belgia
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2008

  • Mesaj Privat
La mine vibreaza ceva plastic da nu reusesc sa imi dau seama unde, vine de undeva din interior in jumatatea din dreapta a bordului, nu este asa puternic sa se simta pe caroserie
  • adrian_c

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Daca zici ca vibreaza la hopuri parerea mea e ca trebuie sa te apuci cu rabdare de desfacut torpedoul si vezi ce e desprins pe acolo. Tata a avut o problema similara la un VW Polo, ceva asemanator cu zgomotul pe care il faceau frigiderele mai vechi cand le carai si se clatina motorul Smile. Chiar o sa il intreb cum era ca nu mai tin minte...parca era vorba de ceva la instalatia de climatizare care capatase joc.

Am intrebat de vibratiile in caroserie fiindca sunt prezente la masina din semnatura. Stiu ca e normal la diesel sa aiba ceva vibratii dar si tampoanele de la motor/cutie au imbatranit si nu prea isi mai fac treaba. Din combinatia asta rezulta tot felul de zgomote si zdranganeli si vibratii.

Sunt curios daca a schimbat cineva tampoanele astea la vectrele diesel mai vechi si daca s-a imbunatatit ceva.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu si se aude mai tare cand e mai fortata masina ( EX: daca trag frana de mana si eliberez usor ambreiajul ) oricum nu merita desfacut bordul doar pentru atat .
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
dati muzica mai tare!
am glumit!
astea's drumurile din romanica...eu am lasat mai moale cauciurile..la dimensiunea 215/55/16,dupa inscrisele din carte trebuia sa am 2.4 front si 2.6(3.1) rear....ce gluma!...am 2.2 pe ambele punti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR