Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • marius_mml

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cu ce ma sfatuiti sa scot un miros oribil din mocheta ce acopera roata de rezerva din portbagaj? Am varsat din neatentie supa intr-un colt si de atunci am incercat tot felul de produse, inclusiv biocarpet, fara sa reusesc ceva concret. Mirosul imi intra si in habitaclu cand e cald afara, si dupa ce am spalat-o mirosea si mai tare.Am tinut-o si la soare o zi intreaga, si tot degeaba.
Skip ads

  • Tazman

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alba
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cel mai simplu si eficient: schimba carpeta Laughing
Scuze de gluma, dar nu ma pricep la solutii de spalat, cred ca cele mai indreptatite sa-ti dea un raspuns sunt fetele.
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ia mocheta bago in cada laso aproape o zi la immuiat cu detergent si lenor sau cocolino dupa ce ai lasato la inmuiat ia o perie nu foarte aspra si freaco bine acolo(in apa in care ai tinuto in cada) cu lenor si dero clatesto laso sa se usuce puno in masina si zimi daca mai miroase. astapt raspuns
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
recomand:
1. un pet de bere "de la munte"
2. "sapun"/salutie pt mokete
3. o perie
4. un balcon unde s-o lasi macar o zi ca dc nu....din supa o sa miroasa a mucegai.
Skip ads

  • marius_mml

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca o sa combin pana la urma cele doua metode, daca nu apare vreo solutie minune pana in weekend. De schimbat e mai greu, pentru ca are o textura speciala si un material intaritor pe dedesupt, pe care nu stiu cum sa-l inlocuiesc, si un fel de material-un fel de vata presata sau ce o fi- , in concluzie prefer sa-i fac o baie decat sa o inlocuiesc, desi dupa cate incercari am facut prin metoda clasica perie+biocarpet, am o indoiala ca ar iesi mirosul.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
marius, du-te la o spalatorie auto, unde spala si covoare, si da-le-o sa ti-o spele
Mie acum un an mi-a curs sange pe mocheta (transportat vitel proaspat taiat), si de 2 ori ulei de motor. Mi-or spalat-o baietii.... de nu am avut baiuri
Iti recomand spalatoria de la Diana (cum mergi catre buna ziua, imediat dupa semafor, pe dreapta)... eu acolo mi-am rezolvat problema
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR