Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salutare! Azi am vazut o astra G ca si a mea, dar avea pragurile,( cele negre) vopsite in culoarea masinii. Are cineva asa ceva, ca m-ar interesa cum se poate rezolva, cat costa si daca merita efortul. Multumesc
Skip ads

  • AXE81

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am vazut multe masini cu pragurile si manerele de la usi in culoarea caroseriei si arat super, dar eu unul nu as vopsii pragurile deoarece am jenti pe culoare negru cu argintiu iar acel negru de la bandouri da foarte bine , eu mi-as vopsi doar manerele in culoarea caroseriei si sincer ......totusi de ce crezi ca cei de la opel a lasat asa pragurile? pentru ca pe praguri se depune cel mai mult noroiul , praful, zapada , gheata si se zgarie......eu am pe cineva care vopseste si lucreaza la Opel Romania (Radacini Motors) este vopsitor de meserie si ia ca pret este super ok, te intelegi tu, mie unul pentru niste pleoape si un eleron mi-a luat 150 ron, daca doresti un numar de telefon ma anunti! Salut si bafta multa!
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Cele cu pragurile si manerele vopsite sunt Bertone. Pe G se vopseste mai greu deoarece pragul e compus din 3 bucati.
  • AXE81

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
florinike a scris:Cele cu pragurile si manerele vopsite sunt Bertone. Pe G se vopseste mai greu deoarece pragul e compus din 3 bucati.



Am vazut si astra G, foarte multe....cine vrea cu adevarat face....oricat de greu ar fi Smile
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu am vopsit doar bandourile ,la praguri nu ma bag pentru simplul motiv ca mai sare o piatra ,gheata ,noroi etc si poate sariii si vopseaua
la fel si la manerele daca nu sunt din fabrica vopsite ,dupa o vopsire ulterioara si folosire intensa se pot zgaria si se fac urate

acum dupa cum vrea fiecare sa le vopseasca sau sa le lase asa
  • aioanei alinu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
frate si eu mi-am vopsit pragurile in culoarea masinii si arata super bine!

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
arata f bine asa dar mie unul nu imi plac oglinzile cromate ... parca nu se potrivesc cu restu...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR