Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • curca daniel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2005 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare opelisti! Un tip cu un caravan 2005 a bagat motorina pt agricultura vreo 3 luni si acum este dus, scoate fum, motorul merge ca naiba si l-a pus in vinzare asa ca nu cumparati din TR un caravan din 2005 gri metalizat cu navigatie, prostia se plateste si mai ales masina.

Editat titlul. LDivora
Skip ads

  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu toata motorina este euro 3 sau 4 chiar si la locomotive ,poate are alta problema.
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Motorina pentru agricultura are singurul avantaj de a nu avea accize si de a avea un colorant in ea. In rest e exact ce bagam noi toti in rezervor. Te asigur ca rafinariile nu stiu care e diferenta intre motorina de la statiile de carburanti si motorina de agricultura Wink

Asadar, motorul tipului s-a stricat cel mai probabil din exploatare sau intretinere proasta.
  • Allexander

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2008

  • Mesaj Privat
nu este de la motorina! iti spun sigur am bagat asa ceva 6 luni si motorul nu are nimic! ori nu l-ai intretinuit tu corect motorul ori l-ai forjat la rece
Skip ads

  • mascatu

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2007

  • Mesaj Privat
salutare, tin neaparat sa-i contrazic pe cei care spun ca nu se mai gaseste motorina proasta. Motorina de locomotiva este proasta, am facut eu o experienta proasta, mi s-au aprins becurile in bord in timp ce mergeam , am dat fuga la tester, nu s-a gasit nici o eroare, la sfarsitul discutiei cu omul cu testerul, mi-a sugerat sa schimb combustibilul, am bagat de la Rompetrol peste ce aveam in rezervor..............si minune......becurile s-au stins( nu imediat) dar masina a revenit in parametrii normali. Asa ca ....inca se mai gaseste motorina proasta. Crying or Very sad
  • kta_007

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
lol poi deh dak taranu isi cumpara masina bengoasa si o baga pe camp si baga si materiale proaste in ea si deaia se duce masina repede.. eu cumpar numai de la OMV si de la MOL si nam nici o problema si mai am si un vw transporter si alimentez numai de la OMV SI MOL si are vreo 400 d mii d km si na cazut nimic si asta fac si cu opelu.. si sfatu meu e sa alimentati la statie... eu nu am incredere in ROMPETROL pentru ca mai smecheresc si ei p acolo... am vazut cazuri..
  • shakwano

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
De smecherit, se smechereste pe oriunde, pentru ca suntem in Romania. Insa cred ca daca alimentezi de la producatorii cunoscuti, nu prea ai sanse sa-ti mearga masina prost. Parerile sunt impartite si aici, totusi diferentele raman foarte mici intre combustibilul marilo producatori (autohtoni, sa zicem). Neindoios insa, exista si motorina proasta. Voi oare de ce nu alimentati de la benzinariile astea obscure, de cartier sa zicem? Pentru ca aveti temeri legate de calitatea conbustibilului!
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mascatu a scris:salutare, tin neaparat sa-i contrazic pe cei care spun ca nu se mai gaseste motorina proasta. Motorina de locomotiva este proasta, am facut eu o experienta proasta, mi s-au aprins becurile in bord in timp ce mergeam , am dat fuga la tester, nu s-a gasit nici o eroare, la sfarsitul discutiei cu omul cu testerul, mi-a sugerat sa schimb combustibilul, am bagat de la Rompetrol peste ce aveam in rezervor..............si minune......becurile s-au stins( nu imediat) dar masina a revenit in parametrii normali. Asa ca ....inca se mai gaseste motorina proasta. Crying or Very sad

Asa cum sa spus mai sus motorina este aceeasi , la voi in zona Ploiesti sunt cateva firme private desprinse din CFR , una din ele baga in loc de motorina un amestec care este de fapt un reziduu petrolier si un fel de alcool pretul final al acestui combustibil este ieftin , poate tu ai pus in rezervorul tau asa ceva .
  • mascatu

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@Visse, s-ar putea sa ai dreptate, sa fi fost vreun amestec petrolier, oricum m-am fript odata si imi ajunge, de atunci merg cu motorina de la PETROM.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
curca daniel a scris:Salutare opelisti! Un tip cu un caravan 2005 a bagat motorina pt agricultura vreo 3 luni si acum este dus, scoate fum, motorul merge ca naiba si l-a pus in vinzare asa ca nu cumparati din TR un caravan din 2005 gri metalizat cu navigatie, prostia se plateste si mai ales masina.

Editat titlul. LDivora


Omul ne avertiza de faptul ca o masina cu probleme este la vanzare si s-a deviat discutia ajungandu-se la variantele de motorina si calitatile lor.
Trebuie sa-i multumim pentru bunele intentii si sa avem grija ce cumparam.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR