Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Speedster si GT
  • david_mircea1983

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bacau
  • Masina: GT 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut la toata lumea
vreau si eu pareri despre opel GT.
Skip ads

  • eugen4andrei

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat




Am inteles ca pretul este putin peste 30000 euro .
Arata foarte bine chiar mai bine ca audi TT si interiorul este superb .


  • men_george

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2007

  • Mesaj Privat
cred ca este cel ma frumos si performant opel desenat vreodata... motorul este senzational, tractiunea spate e prea tare, iar cand accelerezi masina pe loc simti cum se misca masina cu totul... materialele plastice de la interior cAm lasa de dorit... insa finisajele cu piele bicolora sunt de mare fita....
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Fara sa vreau la un search pe google am gasit masina in topul celor mai frumoase masini,deci e o masina frumoasa cu care vei iesi in evidenta mai mult decat un TT sau altceva(GT-ul este foarte rar)
Skip ads

  • opcvsirmscher

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Adaug cateva randuri la comentariile voastre, sunt posesor Opel GT si vorbesc in cunostinta de cauza.
Motorizarea nu este nici decum una " slabuta " precum spuneau unii ci din potriva. Masina dezvolta 272 CP cu o posibilitate de Upgrade la 360 CP . Este un Twin-Turbo cum ar spune pasionatii Opel sau un Bi-Turbo pentru restul. Masina este intradevar asemanatoare cu Saturn Sky (comercializat in SUA) doar ca dezvolta cu 100 CP mai mult decat varianta americana si desigur unele finisaje sunt mult mai atragatoare pe varianta Europeana Opel GT . Referitor la interior , am putea spune ca amprenta americanilor se resimte la materialul folosit la bord dar in rest sonorizarea Infinity Audio , pielea de culoare rosie , insertii Cromate etc. ,toate acestea desigur pentru pachetul Premium.Asteptarea este elementul care sta contra produsului deoarece o aspteptare de minim sase luni nu este tocmai elementul dorit de catre cumparator.
La segmentul Opel vs. Concurenta am putea spune ca putine sunt acele masini care sa atinga 100 km/h in doar 5.5 secunde.
  • opcvsirmscher

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am uitat sa adaug ca vorbesc in cunostinta de cauza deoarece sunt posesor Opel GT.
  • david_mircea1983

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bacau
  • Masina: GT 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ce culoare are al tau?
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@opcvsirmscher: oare tu te plimbi joia seara prin parcare pe la Polus cu un GT de culoare inchisa?
In orice caz, esti binevenit printre noi sa-ti vedem minunatia de masina. Uite aici detaliile: https://www.clubopel.com/vie...sc&start=2120
Skip ads

  • opcvsirmscher

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Al meu e negru si da Byke eu sunt acela Smile) avand in vedere ca e singurul GT din regiune Smile)
  • alex_flash

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 2.0 dti_ 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2008

  • Mesaj Privat
opcvsirmscher a scris:Al meu e negru si da Byke eu sunt acela Smile) avand in vedere ca e singurul GT din regiune Smile)

Stai cumva in Drumul taberei? Eu vad de multe ori un Gt negru trecand pe langa liceul Elena Cuza.
  • ullise

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2008

  • Mesaj Privat
alex_flash a scris:
opcvsirmscher a scris:Al meu e negru si da Byke eu sunt acela Smile) avand in vedere ca e singurul GT din regiune Smile)

Stai cumva in Drumul taberei? Eu vad de multe ori un Gt negru trecand pe langa liceul Elena Cuza.

e din cluj .. in schimb eu stau in drumul taberei si trec des pe langa elena cuza cu o astra G albastra Smile)
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Masina sport perfecta
Skip ads

  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=44707
  • grigGT

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: GT 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2009

  • Mesaj Privat
masina e..nebunie. eu am una, de aproape un an, si inca ma uit la ea cu admiratie in fiecare dimineatza. nu prea poti sa te plictisesti de ea....
  • Kelu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: GT NHH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
opcvsirmscher : te cam inseli Saturn Sky are 2 versiuni:
un 2.4l aspirat cu 170 de cai si unul f. asemanator cu Opel GT care se numeste Saturn Sky RedLine
Mai exista aceeasi masina dar cu mici diferente la interior si alta caroserie Pontiac Solstice cu aceleasi 2 motorizari ca si la Saturn SKy 2.4L aspirat si versiunea GXP cu 2.0T

Opel GT este construit fara a avea optionale in afara de culoarea exterioara si interiorul din piele. Este un lucru bun pentru ca vine "full" fata de varianta Saturn Sky care e plina de optionale dar si un lucrul rau ca nu poti adauga diverse chestii (nu are suport de pahare, eleron si altele).

Platforma este Kappa dezvoltat de Pontiac, motorul construit de la zero de Chevrolet, cutie japoneza care se regaseste pe multe masini americane inclusiv Hummer H3, diferential blocant nemtesc (Getrag) si multe altele. Nu s-au facut rabaturi cand a venit vorba de partea tehnica, cateva plastice enervante la interior si un spatiu redus.

Gasesti multe informatii pe net despre masina, daca te intereseaza anumite chestii din punct de vedere al unui posesor de GT doar lanseaza interbarile si vad ca suntem destui posesori de GTuri pe forumul asta care putem sa iti raspunde.

Opinia personala: Posed un GT de 5 luni si inca sunt surprins de cum arata si cum merge chiar daca i-am facut mici modificari Smile
  • mihnea22

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: GT 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua domnilor...si eu am un opel GT din 2008, 04 aprilie mai exact Very Happy

Foarte incantat de masina, dar din pacate acum sper sa o vand.
Am un piticutz de 2 luni si e cam complicat si cu nevasta si cu copil.
Oricum masina e senzationala mai ales ca eu am o culoare unica in romania (cel putin asa cred) - albastru vant turbat (cum ii zic eu) -
Am mers 21000 km in 2 ani si sincer e senzatie.
Si mai e senzatie cand vine cite unu cu un BMW la semafor langa tine ...se uite in sictir parca zicandu-ti: " Fraiere aia e masina ? uite la mine BMW !" si se pune verde....si.....NU TE MAI VEDE ca l-ai afumat ! WHOSAAAAAAAAA
Iar sincer pret-calitate super OK.
In schimb eu care sunt din bucuresti cam am probleme cu drumurile linii tramvai, gropi, si stati sa vedeti acum dupa acesta iarna....cum o sa fie .
  • mihnea22

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: GT 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Acum eu am si eu o intrebare ....

Eu am senzatia ca masina are un "troncanit". Am fost la prima revizie la Radacini si au zis ca ALL IS OK.
2 luni mai tarziu m-au chemat in service cei de la Dibas ca sa verifice nu stiu ce suruburi (circulara de la GM prin Opel) i-ar le-am zis ca eu aud acel troncanit... si aia m-au facut "nebun" ca au cautat 3 ore "troncanitul" si nu l-au gasit, si ca totul este in regula.
Se aude cel mai bine cand te aproprii de semafor pe zona in care in genere asfaltul se deformeaza vara de la masinile care stau la rosu.
Stiti ceva de problema asta? Stiti ce ar tb schimbat? Chiar daca o vand.... atat timp cat o mai am .... vreau sa fie satisfactia totala.
Am vb cu un amik care mi-a zis ca in genere toate masinile de la opel fac asta, mai ales astea cu suspensia mai dura.

Va multumesc ptr eventualele raspuns-uri
Cu respect Mihnea


  • pieseautoo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Opel GT este intr-adevar o masina frumoasa si finuta, bate audi TT-ul de la distanta. Forta pura, senzatii unice si un aspect care atrage multe priviri.
  • opelar

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
se mai fabrica?pe site-ul opel nu apare la configurator
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
s-a scos de 1 an din fabricatie Smile a fot un "succes" pt GM
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Speedster si GT

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR