Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adi76

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am observat de ceva timp niste pete sub masina . Dupa ce am ridicat-o pe un elevator am constatat ca o conducta de culoare neagra mai lunga, mi se pare ca duce la ramapa de injectoare, are motorina pe ea . In urma constatarii efectuate la service opel s-a dat comanda dar s-a inlocuit piesa din imagine. Nu are nici un por, fisura etc. Si problema nu a disparut , exact aceleasi mici scurgeri ca inainte. Ce fel de piesa este cea din imagine, pe factura apare conducta GM motorina si un pret estimativ.
De unde ar putea aparea o scurgere mica de motorina?
Mentionez ca motorul este 1,7 dth pe un astra h



  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
este o conducta de la unul din injectoare, sfgatul meu este sa speli bine motorul si apoi sa verifici de unde provine acea scurgere, bineinteles impreuna cu un mecanic bun ca ce ti-au schimbat tie este o piesa care se strica doar daca trage cineva de ia sau freaca de ceva ceea ce cred ca este exclus
  • adi76

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
acelasi lucru l-am banuit si eu. E bifurcatia ce se imparte la injectoare si asta pare a fi o ramura. Pretul a fost de aproximativ 4 milioane piesa pe comnda, cred ca s-au incurcat reperele la livrare, daca era din aur si nu costa atat Mad
  • adi76

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pareri ceva? am observat pe o conducata de culoare neagra care duce la rampa de injectoare urme de motorina
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR