Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze, se pare ca m-am inselat (probabil am tinut minte asta de la o masina mai veche) Merg inchise geamurile, dar numai din cheie... Imi cer scuze inca o data ca v-am facut sa incercati dintr-o amintire vaga a mea... Merge din telecomanda de la alarma, nu din cheie Sad
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
hm ... ar trebui sa te pedepsim ... dar fiindca ne aflam in pragul sarbatorilor, te iertam!
asta nu inseamna ca aseara nu am incercat sa inchid geamurile din cheie! ... evident, fara succes!oricum trebuia sa ma conving

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc de iertare Smile Wink
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
la mine nu merge sincronizarea in nici un fel
Skip ads

  • alex82

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2012 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
cum ati facut sa se inchida geamurile singure ca eu numai daca tin apasat pe telecomanda se inchid si se deschid???????
  • George Pelesca

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am pãþit ºi eu chestia cu geamurile (când am scos borna de la baterie). Am primit rãspuns de la voi. Meri mult pentru ajutor.
  • KOSTIN

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Foarte tare faza cu sincronizarea, chiar ma speriasem pt ca nu mai mergea ca inainte ! S-a intamplat la fel, dupa ce am scos bornele de la baterie... Am incercat si schimbarea sigurantei, am dat si fata de usa jos, deja incepusem sa ma resemnez dar cu o mare parere de rau...
In afara de sincronizarea geamurilor, resetarea ceasului, si a memorie mp3, mai exista ceva de care nu ne dam seama pe loc?
  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
si totusi...datorita lui ron, geamurile se ridica la a doua inchidere din butonul telecomenzii (se poate si la prima) !
Skip ads

  • georsc

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ce ai facut sa se inchida la a doua apasare? ca la mine nu merge asa?
cine e ron? poate sa ma rezolve si pe mine?
  • Cristian_13

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
georsc a scris:ce ai facut sa se inchida la a doua apasare? ca la mine nu merge asa?
cine e ron? poate sa ma rezolve si pe mine?



https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=7771
  • B85YCS

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 1.8 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Exista oare vreo modalitate si la deschidere ? Smile tiganu e tot tigan... eram doar curios, cu toate ca mi-ar place ca acelasi principiu sa il aibe si la deschidere Smile
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
georsc a scris:ce ai facut sa se inchida la a doua apasare? ca la mine nu merge asa?
cine e ron? poate sa ma rezolve si pe mine?


Nu inteleg,ce vrei sa spui?Cum sa se ridice geamurile singure,cand ti un pic mai mult apasat pe buton,cred,nu?pai principiul e simplu:Geamurile de pe fata,le cobori si le ridici amandoua odata,de vreo 2-3ori si asta e,geamurile se vor ridica/inchide singure,daca ti mai mult apasat pe buton.
Skip ads

  • Printz

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut. de 3 zile am o problema la a mea masinuta. geamul fata stanga cand il inchid tin apasat pe buton 2 sec si iau degetu sa urce singur, dupa ce ajunge sus (se inchide), coboara singur pana la jumatate (se deschide jumatate) am incercat sa il inchid si sa scot si cheia din contact..same thing. nu`l pot inchide decat daca las 2-3 cm pana sus si pe urma dau iar sa se inchida. are cineva idee de la ce poate fi?
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
te vezi unde ai postat ? aici oamenii isi prezinta masinile una alta.. incearca la sectiunea PROBLEME Tehnice dar dupa ce dai o CAUTARE legata de problema ta! nu ti-ar strica sa citesti putin regulamentul ! spor


rog adminii/moderatorii sa mute topicul la sectiunea potrivita Embarassed
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...geamuri+electrice
https://www.clubopel.com/vie...geamuri+electrice
https://www.clubopel.com/vie...izarea+geamurilor
Si mai sunt, mai foloseste si... https://www.clubopel.com/search.php
PS Cere mutarea la sectiunea potrivita Wink
  • icoman_me

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Mikki a scris:Chestia asta se intampla atunci cand umbli pe la baterie sau pe la sigurante. De fiecare data trebuie facuta resincronizarea.


Asa este .. m-am lovit si eu acum.. 10 minute de problema asta si apoi a MERS !

MULTUMESC !
  • blinkin21

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
danutzutm a scris:am si eu o problema (sper ca e similara si ca se poate rezolva cat de cat usor. Mi-am pus folie din aia omologata si mi s-au dat jos geamurile de la usi. Am un opel vectra B caravan. Problema e ca dupa ce au montat tot la loc am observat ca daca tzin apasat pe buton (comanda lunga) geamul urca pana sus dupa care coboara pana la jumatate.Asa face si geamul de la sofer si cel din dreapta (in spate am cu manivela) Smile Am citit ce ati zis voi pe forum si am fugit repede jos la masina sa incerc si eu.Am pus contact, geamurile erau inchise dar cand am inceput sa tin apasat butonul geamul a fortzat un pic sa se mai inchida dupa care a coborat un pic in jos. Asa fac amandoua. Ce alta varianta mai exista? E ca si cum macaraua ar crede ca e geamul mai lung...si cand geamul ajunge sa fie inchis macaraua crede ca este un obstacol si imi coboara geamul. E aiurea ca acum pot inchide geamurile doar daca apas asa in trepte. Multzumesc anticipat


salut,

si eu am aceeasi problema. pe partea soferului, dupa ce isi face cursa completa de inchidere, se deschide singurel (el si anume geamul) vreo treime. nu am cum sa resincronizez cu geamurile ridicate fix datorita acestui fenomen. simte ca e un obstacol si se redeschide. pe partea pasagerului nu se intampla. si nu, nu am umblat la borne, baterie, telecomanda, etc...

vreo idee?

mulutmesc frumos.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ai montat cumva paravanturi?
Din cauza asta se mai poate intampla...
  • blinkin21

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nicio modificare adusa masinii, aseara am ajuns acasa, am incuiat, totul bine. dimineata am incuiat, s-au ridicat geamurile, si cand si-a terminat cursa pe partea soferului, a coborat o treime.

multumesc.
  • VMarius603

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2017

  • Mesaj Privat
La un astra g din 99, credeti ca se pot ridica geamurile din butonul de pe cheie ? sau are o problema Masina.....va multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR