Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Salut.
Am observat ca daca scot mufa de la vasul in care e lichidul de racire nu mi se aprinde nici un bec in bord (probabil o fi bulit circuitul pina la ECU sau ceva)
M-am gindit sa inseriez senzorul ala cu cel din vasul cu lichidul ptr spalare parbriz...
Ce spuneti? E bine?
Merci.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
ce senzor ai tu la vasul pt lichid de spalat parbriz...de obicei acolo e doar circuitul electric de alimentare a pompitei...dak exista, incearca sa folosesti circuiltu de la rez parbriz pt a verifica senzorul de la vas exp si invers...poate ai numai becul ars in bord
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La modelele cu check control exista senzori in vasul de spalator parbriz si in cel cu lichid de racire.
Este normal sa nu indice nimic daca scoti mufa de la senzor, ca sa verifici ca totul este ok fa o punte pe contactele din mufa si verifica daca se aprinde martorul aferent in bord.
  • wwwcvro

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
roBERT a scris:La modelele cu check control exista senzori in vasul de spalator parbriz si in cel cu lichid de racire.
Este normal sa nu indice nimic daca scoti mufa de la senzor, ca sa verifici ca totul este ok fa o punte pe contactele din mufa si verifica daca se aprinde martorul aferent in bord.


Nici un rezultat. Cred ca pana la urma le inseriez.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
esti sigur ca senzorul din vasul cu lichid spalare indica temperatura? daca indica nivelul apei?
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
eu as zice sa nu le inseriezi... mai intai verifica becurile din bord sa fie la locul lor...
doi la mana vezi ca exista o "intarziere" atunci cand becul se aprinde/stinge de aprox 4 secunde...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR