Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • rezare

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Salut.

Am si eu o problema de vreo luna (in special cand ploua): inchiderea centralizata nu prea mai functioneaza. De fapt functioneaza defectuos: cand deschid masina, dupa vreo 1-2 secunde se inchide singura la loc. Daca deschid individual usile din spate e ok, raman deschise, dar pe fata nu e valabil (bine, astea inchid si deschid toate usile). Alarma face si ea figuri, cand o pun imi bipaie de 3 ori in loc de o data, alta data nu mai comanda deloc inchiderea....

La usa pasagerului fata am comanda pe toata inchiderea, dar cateodata functioneaza, cateodata nu (adica actioneaza pe toate sau doar pe ea insasi).

Ce pot sa fac? La ce sa ma uit? Cum dau fetele de la usi jos, ca n-am reusit (sunt 3 suruburi jos si o clema in coltul usii langa maneta de deschidere, dar cu astea scoase nu se misca fata usii de nici o culoare).

Please help... deja era sa-mi incui de vreo 2 ori cheile inauntru. Probabil ca pana la urma se va intampla si asta Smile)))
  • balog

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La tine cred ca problema este la legaturile alarmei la microintrerupatoarele usilor, acestea pot fi montate pe stilpi sau in incuietoarea usii.
Apeleaza la un electrician specializat pe alarme usi si inchidere centralizata.
Inchiderea centralizata e din fabrica sau nu?

Daca te pricepi citusi decit la electrica verifica firele care vin la alarma daca primesc semnal corespunzator, verifica si eventualele relee care comanda inchiderea centralizata. Cred ca problema este de la montaj prost alarma.
  • rezare

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Ok, mersi, o sa ma uit la ce mi-ai zis. Ai insa vreo idee cum naiba dau fata de la usi jos? Smile

Inchiderea centralizata e din fabrica, alarma e aftermarket si a mers vreo 2 ani bine, dar acum ceva s-a intamplat.
  • rezare

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Never mind, am dat fetele jos de la usi dar n-am rezolvat nimic. Nu e acolo problema Sad
  • Corneliu Panait

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Am avut probleme similare la Vectra A'95. Problema venea de la manunchiul de fire care intra in usa spate stanga, din cauza deschiderilor repetate ale usii. La prima vedere nu am sesizat nimic in neregula, dar cand am fost la service, m-am lamurit. Multe fire erau rupte si faceau scurt intre ele. Verifica in primul rand acest lucru. O alarma sau inchirere centralizata nu se strica din senin, ele au in primul rand o problema la traseele electrice.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR