Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Locatie: Carrefour Orhideea/Bucuresti/Romania
O seara linistita de sambata, cand iesi cu prietena la cumparaturi!
Dar surpriza vine in momentul in care te intorci in parcare, te uiti mirat la masina si te gandesti ca atunci cand ai plecat bara nu era pe jos si nici aripa nu era lovita.
In concluzie:LUMEEEEEEE !!! M-a lovit un "domn" cu un mare Jeep cu numere de CD, dar a avut bunavointza si si-a lasat cartea de vizita, urmand sa ne intalnim Luni sa rezolvam problema.
Problema e in felul urmator, ca daca imi pune asigurarea in bratze eu nu prea am ce sa fac cu ea, ca mai repede mi-o repar singur.
Nu stiu daca astia de la service o sa imi cumpere mie aripa de la dezmembrari si sa mi-o puna pe banii asigurarii.
Va pun si cateva poze sa vedeti.

Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
daca ai casco mai bine o faci pe casco a ta. aia cu rca dureaza mult
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ha ha ha ha ha Casco , auzi
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
de unde casco la "cazanul" meu.
as fi vrut eu
m-am intalnit cu omul si m-a despagubit Smile
mi-a dat suma de 2 500 000.
Sunt un om bogat, o sa imi vopsesc toata mashina!
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mai, bine ca a fost un domn si ti-a lasat cartea de vizita sunt sigur ca nu s-ar mai fi gasit nici un martor care sa te ajute macar cu nr lui de inmatriculare, iar in cazul in care s-ar fi gasit, Domnii de la Politia rutiera nu ar fi fost foarte incantati sa sune pe la ambasade sa vada ce si cum... tot raul este spre bine pana la urma
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
a me aa fost lovita de 3 ori cu caruciorul in orhideea. acum are la urma albastre pe stinga ... si nu mi-a lasat nimeni carte de vizita ...
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
@ Sezran
Poti sa scoti vopseaua albastra cu un diluant de vopsea clasica, pe baza de ulei sau rasina, NU din cel pt vopsele pe baza de acetat (tip duco).
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am patit-o si eu azi; am parcat masina in parcarea unei banci si dupa 10-15 minute pe cand m-am intors era "stearsa" pe usa dreapta spate cu un spoiler cred pe 15-20 cm. lungime si pe latime de 5 cm.E clar ca n-am gasit pe nimeni in zona. Am crezut ca fac cu nervii. Din fericire tabla nu e indoita, se vad urme de culoare neagra peste culoarea albastra a masinii si usoare zgarieturi. Sper sa iasa cu ceva pasta abraziva.
  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
am patit-o si eu! dar putin mai urat: autorul s-a dat disparut...

mi-a sters-o toata din fata in spate (2 usi, 2 aripi), adanc, tabla infundata, vopsea dusa pana la tabla, chiar si capacele le-a spart, ... urat de tot

si s-a intamplat si cand mai aveam luneta sparta si haionul indoit... asa ca sa se adune Sad

cred ca a fost o masina mare ca nu a lasat urme de vopsea, si a cedat doar tabla mea - suspectez ca a facut-o cu o extremitate de la un drug/bara de protectie din spate de la tiruri.

ps: politia a dat din umeri, mi-a dat hartie sa mi-o repar, nici nu stiu ce ar fi putut face...
  • DrFan

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2005

  • Mesaj Privat
ceea ce se intampla in bucuresti se agraveaza pe zi ce trece...numarul de masini prezente pe strazi creste EXPONENTIAL de la o zi la alta...si se circula de la o zi la alta mai groaznic....si mai groaznic...foaaarte groaznic..

pe zi ce trece ai sanse din ce in ce mai mari sa iti gasesti masina atinsa/varza...multi soferi "de carton" (huuh..ce bine suna) care nu prea au tangente cu soferia si care pe zi ce trece devin mai nesimtiti ...

Soferi BUNI din toata tara...uniti-va Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

PS@George: imi pare bine sa te gasesc si pe forumul opel...si uitasem ca ai opel..keep up the good work
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR