Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • radum

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Geamul electric dreapta fata nu mai gliseaza. O fi siguranta, aveti vreo idee? Panoul sigurantelor e sub bord, asa-i? Multam pentru sfaturi.
Skip ads

  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Panoul de sigurante este in compartimentul motor, "sub parbriz", in partea soferului, o cutie neagra.

Cand apesi butonul, este consum de curent sau nu? Celalalt geam functioneaza OK?
Eu am patit-o la fel, pentru ambele geamuri (noroc ca arau inchise!), dar si-a revenit totul dupa o deconectare a bateriei. Motivul care mai pot fi: parcarea masinii intr-un mediu cu mult praf fin >>> trebuie curatat contactul de pe usa
  • radum

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Nu, nu e consum, iar celalalt geam functioneaza... asta ma intrigase si pe mine. Multam
  • Adrian P.

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am patit, tot pe dreapta. Functiona cu toane (cand functiona perfect, cand de loc). Eu am suspectat caldura (de peste 30 grade). Dupa o saptamana a disparut.
Cauza cea mai probabila a unui astfel de defect - deteriorarea unui conductor flexibil in zona articulatiei usii.
Daca ar fi doar contactul comutatorului - asa cum spune Florin - este foarte putin probabil ca ambele comutatoare (de la sofer pentru usa dreapta si de la pasager) sa se strice simultan.
Atentie - daca desfaci tapiteria usii pentru a verifica tensiunea la servomotor - din documentatie se pare ca usa e protejata de o folie pe care trebuie sa o tai/smulgi - si dupa reparatie sa pui ceva in loc (alta folie, banda adeziva, etc.)

Adrian


Ultima modificare facuta de Adrian P. la Mie 21 Sep, 2005 11:29 pm
Skip ads

  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 23 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2005

  • Mesaj Privat
folia se poate dezlipi si cand se pune la loc se poate folosi banda dubla adeziva si rezultatul e comparabil cu lipirea din fabrica
  • radum

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Va mutumesc, o fi si motorasul ma gindesc...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR