Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alex4u, aceleasi conditii ti le ofera si cei care ti-am spus eu. in pretul de 420 euro iti intra absolut tot (materiale, vopsit,uscat, montat accesorii, apretat:) ce vrei tu) iar cand va fi gata o poti pune linistit pe langa o masina noua si nu vei vedea diferenta. 1000 sau 1200 sunt niste preturi mai mult decat aberante si trebuie sa fi mare fraier sa accepti asa ceva.
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@ alex stiu ca gasesti si eu m-am intepat odata cu ei mi-au luat 300 Ron de suflat o capota si doua aripi ,dupa ce am muncit ca boul sa le pregatesc eu ,asta e pretul eu nu i-am zis sa se duca la ei sunt multi vopsitori in Iasi , pretul de 500 era la vopseaua pe baza de diluant acu se foloseste numai vopsea pe baza de apa si e alt pret alte cheltuieli .
  • brunettu_z

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
dar un lacuit cat costa? am avut folie galbena pe masina si cand i-am dat-o jos, s-a luat si lacul partial, fara vopsea. Ma intereseaza doar stratul de lac, cat ar costa si unde?
  • zara

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alex4u, nu te lua dupa astia ca habar nu au ce vorbesc. sau poate ca au habar dar abereaza. tot vopsea cu apa utilizeza si cei de care iti spuneam eu, iar pretul e net inferior, nu tzepe la drumul mare.
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@zara prietene eu am oferit niste preturi de la un service eu nu ma ocup cu asa ceva ,nu am service, nu am obligat pe nimeni !
@brunetu de sa luat lacul nu ai vopseaua originala pe masina !crede-ma ca am scos la folie si am pus de vad lamaie in fata ochilor ,decat sa faci o lacuire care oricum implica matuirea totala a masini iti recomand un vopsit total,cu lacuirea mergea mergea la un element ,asa am facut eu la capota ca imi infipsese un berbec o brisaca in varful capotei acu vreo 2 ani cand faceam taxi ,am reparat lovitura am vopsit unde am dat chit si am matuit cu smirghel de 2000 tot lacul de pe capota am lacuit toata capota si o iesit ,chiar daca am asteptata sa se usuce bine vopseaua inainte sa pun folie galbena pe ea (vreo 2 luni) ,cand m-am lasat de taxi si am scos tot colantul tot o mai sarit lac de pe capota si am vopsito iar Very Happy .
  • brunettu_z

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
e originala vopseaua, dar n-am dat eu folia jos cum trebuie...m-am grabit si am dat-o fara aparat de aer cald...
  • blondu00

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
cat ma costa sa schimb culoarea in talon ? vreau sa imi fac tigra alba ?
  • durby

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2009

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:incearca la pasajul dintre frumoasa si nicolina e acolo un service si fac destul de bine si era cam 500 euro cu vopseaua lor metalizata un sedan pentru o tigra poate e mai ieftin !


Salut !

Zi-mi te rog unde e exact vopsitoria aia, Frumoasa-Nicolina?
Pasajul care trece pe sub calea ferata, sau podul care duce catre Siraj?
  • alin_afronie

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 1400cm
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2008

  • Mesaj Privat
va rog sa-mi spuneti si mie cu ce as putea sa maschez cateva zgarieturi pe bara si capota pt a putea trece RaR ..bine ca dau si ceva spaguta ca altfel....exista uun spray am avzut o fi bun de ceva..sau un marcker ceva?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR