Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • C'mon

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am o Corsa 1,2 easytronic cosmo 2008. Ar trebui sa aiba un sertar de depozitare sub scaunul pasagerului, insa eu nu am reusit sa-l gasesc.
Este cineva care are asa ceva, sa-mi explice si mie unde e, sau cum se deschide/trage?
Skip ads

  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
In partea din fata a scaunului pasagerului este un fel de maner de la acest sertar. Nu ai cum sa gresesti, pt. ca numai el e acolo. Daca tragi putin de el in sus, sare sertarul si culiseaza in fata.
  • C'mon

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Merci pt raspuns.
Parca am tras de manerul ala cand am luat-o, dar mi s-a parut ca se regla scaunul... Rolling Eyes
Mai incerc..
  • Batman

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16SHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Scaunul se regleaza dintr-o bara metalica. Manerul sertarului e din plastic. Sub bara respectiva.
Skip ads

  • C'mon

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Daca tot ai binevoit sa-mi raspunzi...mai am o intrebare:
cum fac sa-mi apara jos modelul masinii? Embarassed
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ai 10 posturi si apoi daca ai editata semnatura la profil apare singura.
  • mde
  • *
  • 16 mesaje
  • din 29 Oct 2007
  • Zafira Tourer 2012 A20DTH
  • Braila
  • mde

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
C'mon, din cate stiu eu , daca ai scaunul din dreapta cu reglaj pe inaltime, nu ai si sertar sub el...daca nu ai reglaj - ai sertar. Sper sa nu ma insel.
  • C'mon

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1,2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca ai dreptate.
Am pipait ieri tot scaunul ala si n-are nici o maneta nimic.
E imposibil sa nu-mi fi dat seama daca exista.
Si da, e cu reglaj pe inaltime..
Skip ads

  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai trapa, ai scaun dreapta cu reglaj pe inaltime si nu mai ai sertar. Deci are dreptate mde.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am ridicat ieri masina de la dealer (1.3 CDTI Enjoy) iar azi am observat, acasa, ca sub scaunul pasager dreapta lipseste sertarul si e un loc liber de vreo 10 cm inaltime liber de se vede in spate prin el. Oare ce s-o fi intamplat cu el ? Asa sa fi venit din fabrica mai nou (la fel ca lipsa bandourilor laterale) ? Am sa merg maine sa-l intreb de dealer si o sa ma uit si la masina lor din showroom.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza daca cei care ati cumparat de curand o Corsa D Enjoy ati primit acel sertar (inainte sa ma duc sa fac scandal).
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
lbadaca a scris:Am ridicat ieri masina de la dealer (1.3 CDTI Enjoy) iar azi am observat, acasa, ca sub scaunul pasager dreapta lipseste sertarul si e un loc liber de vreo 10 cm inaltime liber de se vede in spate prin el. Oare ce s-o fi intamplat cu el ? Asa sa fi venit din fabrica mai nou (la fel ca lipsa bandourilor laterale) ? Am sa merg maine sa-l intreb de dealer si o sa ma uit si la masina lor din showroom.

Am fost azi la dealer si mi-a spus (ca sa scape de mine, probabil) ca fiind fabricatie 2009 poate d-aia nu mai are sertarul respectiv; s-a modificat configuratia poate.
Skip ads

  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
- acum o luna am ridicat si eu masina (deci este noua), este enjoy - are sertarul acolo.
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai trapa nu ai sertar sub scaunul din dreapta, pentru ca in acest caz scaunul din dreapta are reglaj pe inaltime. Altfel, ar trebui sa ai sertar. Daca nu ai trapa, du-te peste ei sa-ti dea sertar!
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:Daca ai trapa nu ai sertar sub scaunul din dreapta, pentru ca in acest caz scaunul din dreapta are reglaj pe inaltime. Altfel, ar trebui sa ai sertar. Daca nu ai trapa, du-te peste ei sa-ti dea sertar!

Nu am trapa si scaunul pasager n-are reglaj pe inaltime.

Iata si raspunsul dealerului :
"Anul acesta optiunile pt Corsa au suferit ceva modificari. Dvs ati dat in productie in luna iunie o Corsa, care a venit cu an de fabricatie 2009, insa preturile au fost pt anul 2008. Acum preturile pt toate auto cu an fabricatie 2009 s-au marit si de asemenea s-au modificat si din dotari.Am citit oferta pe care dvs ati trimis-o insa dupa cum va spuneam au suferit modificari optiunile, fata de ce a fost, oferta pe care dvs ati prins-o atunci.In acea perioada s-au mai scos si bandourile de protectie."

Unde ma pot interesa exact despre configuratia de la Enjoy 2009? Ma refer undeva inafara, poate la fabrica. Cum pot lua legatura cu fabrica si sa-i intreb de problema (pe baza VIN-ului masinii) ?
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Probabil iti pot raspunde cei de la adresa asta de mail: CAC@hu.gm.com cu VIN masina sau job number alocat masinii de la dealer. Persoane interesate de statusul masinii au scris la aceasta adresa de mail si au primit raspuns in 1-2 zile.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:Probabil iti pot raspunde cei de la adresa asta de mail: CAC@hu.gm.com cu VIN masina sau job number alocat masinii de la dealer. Persoane interesate de statusul masinii au scris la aceasta adresa de mail si au primit raspuns in 1-2 zile.

Ce e cu adresa asta si ce are de-a face cu Ungaria (de ce tocmai pe unguri sa-i intreb)? Ce e ala job number ?
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Adresa asta este adresa de contact GM Southeast Europe. GM Southeast Europe este in Ungaria. De ce tocmai pe ei? Pentru ca ei stiu. Ti-am zis, stiu pe cineva care a aflat informatii rapid folosind aceasta adresa de mail, el il recomanda celor care vor sa alfle informatii despre masina lor. Poti scrie in engleza sau romana.

PS: nu mai da quote mesajului anterior, topicul devine astfel mai greu de citit.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am trimis mesaj impreuna cu VIN-ul. Astept raspuns.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Culmea e ca am primit deja raspuns de la cei din Ungaria in care imi spuneau ca au trimis sesizarea mea exact la dealerul de unde am luat masina si sa iau legatura cu acesta; deci am ajuns de unde am plecat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR