Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Dar in contractul ce l-ai facut inainte de cumparare, nu exista o descriere a masinii, a dotarilor, a optiunilor? Si in baza acelora, sa-i tragi de urechi? Si sa le spui clar, ca in momentul cand ai incheiat contractul, era prevazut "asa". Pai "asa" sa iti dea masina! Ce, daca o primeau fara o roata, o lasau asa? Ce daca-i model 2009? Grija lor este ca masina sa arate conform specificatiilor din contract! Daca nu, OPC.
Skip ads

  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
In contract scrie doar Enjoy (cu optiunile incluse trecute in oferta de preturi si versiuni) plus dotarile optionale.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Are cineva o Corsa D Enjoy noua, ridicata de curand, cu an de fabricatie 2009 ? Daca da, aveti acel sertar sub scaunul pasager ?
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Uite ce am gasit pe site Dibas: http://www.opel.ro/site/loc...ricepdf/corsa.pdf
Pe pagina 4 scrie clar, pe coloana Enjoy la descrieere interior: Sertar sub scaun pasager dreapta
Da-le cu ea in cap!
Skip ads

  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca acest sertar a devenit din standard un optional. In oferta Opel GTT apare ca optional cu codul BF7 si costa 21 euro fara tva. Daca nu il ai scris explicit in contract (adica cu cod de optiune), nu ai ce face.
  • lbadaca

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Mda, am vazut. Eu cand am dat comanda (la sfarsitul lui iunie) era oferta veche. Singura explicatie pe care mi-o dau e ca intre timp producatorul a trecut la alte echipari standard si optiuni, iar dealerul habar n-avea.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Dar nu ar trebui sa ti-o dea echipata conform ofertei (si probabil contractului semnat) din data cand ai facut comanda?
Ca pe urma au schimbat regulile jocului... ce te intereseaza pe tine? Tu ai facut un contract, special pentru acea dotare! Ca asa-ti place!
Sau este ceva prevazut, precum ca ei nu-si asuma raspunderea daca apar schimbari... bla-bla?
Iar daca nu au stiut, nu este vina ta. Sa-ti dea sertarul si vor casca ochii alta data!
  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
lbadaca a scris:Are cineva o Corsa D Enjoy noua, ridicata de curand, cu an de fabricatie 2009 ? Daca da, aveti acel sertar sub scaunul pasager ?


Deci eu am cumparat Corsa D Enjoy in octombrie si am sertar sub scaun pasager. La fel si un prieten care si-a ridicat masina in noiembrie 2008 (la o luna dupa mine) are sertar (tot varianta Enjoy are si el).

Eu zic sa te duci sa le faci scandal. Trebuie sa ai sertar acolo.

Mai intai mai verifica o data sa fi 100% sigur ca nu e acolo.

Bafta
  • mihai marin alexandru

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2009

  • Mesaj Privat
opel corsa 1.3 cdti an 2009 ... s-a scos sertarul de sub scaunul din dreapta,daca era sa ''se rataceasca pe drum'' ati fi avut tijele pe care el trebuia sa gliseze ,dar... la mine nu sunt
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR