Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • jominy

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2005

  • Mesaj Privat
O intrebare. Am centalizata pe telecomanda (deci nu-i incorporata in cheie) si portbagajul nu se inchide centralizat ... doar la cheie Very Happy ... e defect sau nu e alarma/inchiderea centralizata originala ... masina e cea din semnatura ....
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
dak inchizi cu cheia o usa si nu se inchide si portbagajul...ai o problema la actuatorul de la portbagaj...ars, circuit electric intrerupt etc....in caz contrar problema e de la inchiderea centralizata...
  • jominy

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2005

  • Mesaj Privat
"actuator" ... m-ai bagat in ceata ....
pai nu mai stiu sigur dar cred ca nici cu cheia nu se inchide ... o sa verific ca sa fiu sigur ...
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare

Am un Opel Astra G 2002 1,7DTI si problema este ca nu am inchidere centralizata dar din cate am citit si am vazut tot felul de topicuri am inteles ca motorasele sunt bagate direct in broastele usilor.
Curiozitatea mea este daca pot cumva sa pun in functiune aceste motorase fara a cumpara centrala originala care este destul de scumpa si momentan nu am bani
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cumperi si instalezi un sistem de inchidere clasic,adica cele care se gasesc in comert.te duci la un atelier care monteaza alarme si inchideri si vezi cit te mai costa si montajul.
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai este o mica chestie daca tot se afla electromotorasele in broaste nu mai vreau sa mai montez altele suplimentar ca sa desfaca fetele de usa Rolling Eyes vreau sa stiu daca se poate doar centrala sa o adeptez cumva la mufa deja existenta in pragul din dreapta fata chiar daca nu o sa am si telecomanda .... imi este deajuns si daca se deschi toate usile cand descui usa soferului
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
teoretic se poate monta,cu ajuorul schemei din tis si cu o unitate de inchidere centralizata de la un sistem aftermarket.cel mai important e sa stii sigur ca ai acele motorase si ca ai si firele trase.
  • RaresSDT

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
De avut sigur are motorasele si firele trase .... daca ma poate ajuta civeva cu o scheme ar fi superb
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR