Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mi se pare cam prea ieftina, e dubios

a mea a fost 2750 acolo (84k km, foarte ingrijita)
Skip ads

  • vialy

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.4 cmc
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am toate cartile service , km reali , privat , unic proprietar , gasita acolo.

depinde de unde o iei !

daca te duci in sud est .. sunt mai scumpe decat la noi !
  • mihaliti

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
buna! vad ca ati avut noroc sa gaisti masini bune.. Vreau si eu sa imi iau un tigra saptamana viitoare, tot din germania insa sunt putin in ceata in ceea ce priveste km. .. parca mi-e teama sa iau una care sa aiba peste 120.000 - 130.000... ale voastre cum merg? e adevarat ca se duce motorul la 160.000 km?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Motoarele se duc si la 5.000 de km ... asa ca e irelevanta intrebarea ta. Mai exista o discutie pe aici referitoare la asta .
Atat timp cat s-a avut grija de masina, implicit motor, revizii la timp , ulei de calitate si a fost condusa ca o masina normala(nu e o masina sport, aparentele inseala) nu vad de ce ar fi o problema .
Sa ai in vedere km masinii si cand s-a schimbat ultima data kitul de distributie, sa nu ai vreo surpriza neplacuta daca intentionezi sa conduci masina pana in tara .
In ceea ce priveste sfaturi, tips&tricks pentru achizitionarea unei masini sh da o cautare pe forum ca exista cateva topicuri .
Skip ads

  • mihaliti

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ok. multumesc ptr rsapuns. Sper sa am si eu noroc, sa iau o masina buna.
  • cosmin_neb1

  • Mesaje scrise: 144
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Nr. de km un este relevant la cumpararea masinii, fiind usor de modificat. Mai trebuie sa mergi si pe noroc.
  • mihaliti

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
eh, sa speram ca am noroc. De azi sunt posesoarea unui Opel Tigra care are 156000 km. luat din Germania. Sper sa nu fie probleme cu el.
Spunea cineva pe aici ca una e ce vezi in poze si una la fata locului..E adevarat. Gasisem unul pe internet la New Ulm, iar cand prietenul meu a ajuns acolo, bubuia motorul din toate partile. Desi optic, era ok. Pana la urma am luat de la pers fizica.
  • qbe

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2008

  • Mesaj Privat
servus

vad ca sunt multi fani ai acestei masinute. ma bate si pe mine gandu sa-mi fac cadou o tigra, preferabil de pe afara.
nu m-am hotarat insa la motorizari. voi ce parere aveti: 1,4 cu 90 cp sau 1,6 cu 106 cp ?
e mare diferenta intre cele doua? mi-ar prinde bine o parere competenta. eventual cineva care a simtit pe propria piele cele 2 tipuri de motorizari.
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
S-a mai discutat despre asta . Arunca si tu o privire pe topicurile din sectiunea "Tigra" .
  • kokaine'car

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Kadett 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal fratilor ....sunt posesor de kadett.....dar vreau sa scap de el....k imi cam scoate banii din buzunar....vreau sa'mi iau o tigra am 3000 E.....sau un golf III ce sfat puteti sa'mi dati legat de un tigra la ce sa ma uit prima oara....m'am plimbat acum vreo 2 luni cu un tigra si mia placut cum mergea....si de atunci m'am cam indragostit de ea....ms mult fratilor bafta
  • edgstyle

  • Mesaje scrise: 372
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
daca doresti o tigra da un semn
masina este a unui prieten
numai bine!
  • synergist

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
pai la 3000 vreau si eu o tigra !....dar sa `mi dau fiesta la schimb ..ca nu am reusit s `o vand pe aici ! (Drobeta Turnu Severin)
Skip ads

  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
greu cu fiestele Very Happy , am o Tigra la 3000 inscrisa si una la 3300 a unui amic deabia adusa ,revin cu detalii !
  • synergist

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
gsi_master a scris:greu cu fiestele Very Happy , am o Tigra la 3000 inscrisa si una la 3300 a unui amic deabia adusa ,revin cu detalii !


pai ia vezi, poate facem o combinatie !
  • synergist

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nimic ?
  • Cristi_Cotrau

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,

Sunt nou pe forum`ul Opel,si am si eu cateva intrebari.Vreau sa cumpar o Tigra din 1997 cu 138tkm,clima,motor de 1.4 16 v,pret 2600E inmatriculata de 2 luni.Are 2 probleme,bataie in dreapta spate,ma gandesc ca e amortizorul care trebuie schimbat(poate sa fie altceva?),iar alta problema e ca nu baga rece clima,cat ma costa sa reincarc instalatia cu freon?
  • Cristi_Cotrau

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,

Sunt nou pe forum`ul Opel,si am si eu cateva intrebari.Vreau sa cumpar o Tigra din 1997 cu 138tkm,clima,motor de 1.4 16 v,pret 2600E inmatriculata de 2 luni.Are 2 probleme,bataie in dreapta spate,ma gandesc ca e amortizorul care trebuie schimbat(poate sa fie altceva?),iar alta problema e ca nu baga rece clima,cat ma costa sa reincarc instalatia cu freon?
  • giovanny8989

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit printre "opelisti".

Eu sunt posesor de tigra de 1 an de zile (am luat masina pentru sotie),
si sunt foarte multumit de ea, in sensul ca nu papa bani, decat bani de benzina,
fiind exclusa partea de consumabile, gen filtre, ulei etc...
La ceea ce ai spus mai sus, cu bataia pe spate, pot sa fie mai multe,
dar la drumurile pe care le are Romania noastra, dupa ce o faci
la cateva luni iar o sa ti se para ca e ca la inceput faza cu troncaneala,
dar la partea cu clima, trebuie verificata instalatia, sa vezi macar daca functioneaza.
Freonul te costa intre 100-150 lei in functie de service, eu am dat vara trecuta 85 ron.

Cand cumperi masina, fii atent la cum functioneaza, nu la cat de ferchezuita si aranjata este,
ca am prieteni care si-au luat tzepe cu Tigre tunate si aranjate, si au stat cu ele prin service
si au bagat apoi la bani, de mai bine nu le cumparau, asa ca nu te uita la estetica-optica,
fii atent la cat de bine merge motorul, si instalatiile de pe ea, cea de clima, cea electrica etc...

Bafta si toate cele bune!
  • Cristi_Cotrau

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Masina se prezinta bine la caroserie,nu are puncte de rugina si nu a fost revopsita,de pregatit de vanzare nu pare a fi mai ales ca e a unei femei Smile Motor merge bine,nu se aud sunete metalice,nu bate nimic in afara de bataia de pe spate.Instalatia de climatizare functioneaza,am incercat`o,se chinuie sa bage aer rece dar nu prea reuseste,si ma gandesc ca sigur trebuie umpluta instalatia cu freon.Probleme majore nu am vazut sa aiba in afara de obisnuitele zgarieturi pe spoiler din romania Smile Oricum luni ma duc cu ea la un service sa vad ce si cum si mai mult ca sigur o sa o iau.
  • MoRb

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eu am o tigra de 1.6 luata din germania si inmatriculata in noiembrie 08... si tot a fost mult, oricum motorul de 1.6 este euro3 dar si asa taxa a devenit acum foarte mare si nu prea merita... marea majoritate a tigrelor din romania sunt omorate in ultimul hal dar mai gasesti si unele in stare buna... oricum dak va cumparati mergeti cu cineva care cunoaste, dar dak gasiti una buna masina merita, este fiabila etc. doar ca probabil veti avea probleme la aripile din spate cu rugina... dar asta este o problema frecventa intalnita la opel.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR