Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
tripla se gaseste in bazar,are un led rosu si este gri met,am dat 12 ron ,am vopsito negru mat,am desfacut scrumiera cu tot cu suportii de pahare,si am lipit priza cu silicon negru de usa scrumierei dupa ce am scos paharelu ala in care se scutura scrumul;am legat firele de firele ce alimenteaza bricheta ,in partea dreapta a usii exact sub coroana dintata se infileteaza un surubel in peretele lateral al scrumierei cam la 1,5 cm de capatul din spate pentru a nu cobora la deschidere usa prea tare si a incomoda schimbatorul de viteze daca este ceva bagat in priza,toate astea pentru a evita gaurirea bordului cu suruburi ptr prinderea prizei,
ma gandeam ca poate ajuta pe cineva aceasta chestie



  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Foarte interesant, chiar ma gandeam unde as putea sa pun o tripla de acest gen!
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
aici aveti instructiuni pentru demontat bricheta https://www.clubopel.com/vie...=scrumiera+vectra

pe la mijlocul paginii.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,810
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Foarte,foarte ingenios...mutumim de pont Radovan,si eu sunt fumator insa nu fumez in masina,astfel scrumiera era cam inutila.Poate la o intalnire la Iasi,vad si eu si vorbim live...vedem cum ai facut.Bravo...inca o data.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,089
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ii dau dreptate lui URAGAN. Si eu sunt fumator dar nu fumez in masina. In scrumiera din fata tin o gramada de fise. Felicitari Radovan_eu! Ma gandeam sa pun si eu tot asa dar in scrumiera din spate. Pentru alimentat un laptop, pentru copii la drumurile lungi. In fata chiar nu m-am gandit. Am prin o tripla de asta undeva in lateral dreapta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR