Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare tuturor.Sunt nou pe aici si am mare nevoie de ajutor.Am de ales intre cele 2 masini din titlu si nu stiu pe care.Ce ma sfatuiti.Opelul mi se pare mai larg ca fordul,iar de ford cu aceasta motorizare 1.8 tdci am auzit ca au avut multe probleme.Amandoua sun din 2003.Pe opel cere 9500e si este immatriculat in tara de 8 luni,Iar fordul este de doi ani in tara si cere 7500.La optiuni sunt aproape la fel.Opelul are ceva mai multe optiuni.Help ca tre sa dau rsp maine.Multumesc anticipat
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pai vectra trebuie comparata cu mondeo nu cu focus. Clasa mare presupune preturi mai mari dar si calitate superioara (desi calitatea este discutabila). Personal, consider focusul prea mic dar si 2.2 presupune costuri pe care nu mi le pot permite. Decizia iti apartine.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cati km are vectra? Daca raspunsul e un numar mai mic de 200.000 pune niste poze sa vad si eu cum arata o vectra din 2003 cu 9500 eur. Embarassed
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vctra are 16200km si este albastra.arata super si stiu ca costurile sunt mai mari.As vrea sa stiu daca sunt probleme mari cu aceasta motorizare.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Da, sunt probleme cu aceasta motorizare... dupa 500.000 km Laughing De aia le vand nemtii cand ajung la km aia. Wink De ce nu pui poze? Zici ca vectra e inmatriculata de 8 luni. Nu ti'ai pus problema de ce nu a vandut'o in 8 luni? Asta inseamna ca cineva a platit taxa de inmatriculare in valoare de ~3000 eur. Scazi din 9500 taxa si castigul celui care a adus masina, ca nimeni nu face acte de caritate si ramanem cu ~5500 eur. Arunca un ochi pe mobile sa vezi cam ce vectre din 2003 gasesti la pretul asta.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
O comparatie intre cele doua nu poti face, sunt clase diferite. Dar Vectra e putin cam ieftina.
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Opel Vectra C din 2003 9500 Euro,nu e ieftina,e acceptabil pretul,poate un pic cam mult,totusi e o masina de 5 ani.
Diferenta e destul de mare,Vectra e din clasa medie,masina mai bine gandita,mai stabila,mai confortabila.
Fara sa stau pe ganduri as alege Vectra Smile
  • dany_ionutz

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003 2.2 dti 125cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am citit toate rsp voastre si m-am hotarat.Mi-am luat o vectra C aproape full option,albastra,si nu imi pare rau.este mult mai larga si are un confort mai sporit.Stiu ca cele doua masini de care v-am zis sunt din clase diferite,dar vroiam sa stiu si eu o parere.masina arata impecabil si sunt foarte multumit de ea.Cand o sa am timp o sa pun niste poze
  • cristiduda

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 gts Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sa nu te sperii de costuri de intretinere ca nu sunt mari(cum spunea un opelist aici).........reviziile periodice sunt acceptabile tinand cont ca eu dadeam pe 1 filtru de aer la matiz 32 ron si la opelul meu 38-40......ramane sa decizi tu daca e prea scump sau prea ieftin Wink.
Parerea mea este ca intretinerea e OK......dar se merita sa ai casco ptr ca in caz de ..............bum-poc:))))) ..........!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR