Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Atunci este ciudat pentru ca in manualul pe care il gasim pe net scrie la butonul 3 => Telephone: Accepting or
ending a telephone call, direct access to the list of calls. Poti sa il folosesti pentru a accesa direct list of calls?
Cu toate astea este mai utila functia pe care tu ai pastrat-o.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
emilluss a scris:Atunci este ciudat pentru ca in manualul pe care il gasim pe net scrie la butonul 3 => Telephone: Accepting or
ending a telephone call, direct access to the list of calls. Poti sa il folosesti pentru a accesa direct list of calls?
Cu toate astea este mai utila functia pe care tu ai pastrat-o.

Cred ca, dar o sa testez cand esti pe icoana de Phone atunci face alceva iar cand esti pe icoana de audio comuta sursele !
Toate aceste "feature-uri" sunt posibile poate si din cauza display-ului care este varianta OPC si are ultima versiune de soft (SW83), la fel si UHP care este fabricatie 2010 cu vers de soft 2.50 spre deosebire de UHP fabricate 2006-2008 cu vers de soft maxim 2.30

CristianTM.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
In consecinta se pare ca nu sunt singurul cu aceste simptome.La mine activarea am facut-o cu tech2-ul,sa fie oare diferenta si de la cd player eu avand cd30 mp3|? si tu sa ai cd70 navi si ecranul fiind gid?.....
  • emilluss

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Stefan_BC a scris:In consecinta se pare ca nu sunt singurul cu aceste simptome.La mine activarea am facut-o cu tech2-ul,sa fie oare diferenta si de la cd player eu avand cd30 mp3|? si tu sa ai cd70 navi si ecranul fiind gid?.....



Pai si eu am cd70 cu gid, acceasi chesti...Am incercat azi pe icoana cu muzici si intotdeauna vine call list cand apas butonul 3
Skip ads

  • flopyro

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
am cumparat si eu ieri un Vectra C cu CD70 si telefon pe fir, si as dori sa imi instalez si eu un modul Bluetooth.
din ce am citit aici pe pe forum trebuie sa schimb modulul de telefon, adica sa iau unu UWA cu UHP4 sa-l schimb pe UWB.
Daca il schimb, (din cate am citit la Vectra C se afla sub blocul de lumini) e numai Plug and Play, sau trebe programat cu Tech 2, "sa-i zici la HU -> vezi ca ai modul cu bluetooth", si programarea merge numai cu Tech2, cu OpCom nu merge ?
Multumesc !
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Merge doar cu tech 2 si trebuie programat si codul de securitate( daca il iei sh trebuie intai sa-l resetezi)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
catalinpav66 a scris:Merge doar cu tech 2 si trebuie programat si codul de securitate( daca il iei sh trebuie intai sa-l resetezi)

Si in plus display-ul (GID sau CID) sa aiba versiunea de soft min. 59 !

CristianTM.
  • flopyro

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Puha ce repede o mers, nu va suparati... cum aflu ce Versiune are CID-ul?
cum intru / unde intru ?
Daca nu are versiunea "59" ma gandesc ca se poate updata nu ?
Multumescc inca odata !


Edit:
are ceva daca este de pe Zafira ?
http://www.ebay.de/itm/Blue...a-B-/121075117289
Skip ads

  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
E foarte bun modulul, ai si suport. Dar vezi ca respectivul neamt trimite doar in Germania si Austria Smile
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
CID-ul de pe Astra H/Zafira B este mai mare decat CID-ul de Vectra C..deci nu se potriveste.
Daca intri in meniul ascuns vei vedea ce versiune de soft are CID-ul..e chiar in primul meniu care apare.
Modulul UHP 4 este identic pentru AstraH/Zafira B/Vectra C.

Daca nu are versiunea 59 de poate face update.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Intrebare: mufa cu 6 pini ce reprezinta ? Am gasit-o si eu la mine in masina, si vinde undeva de sus . Mentionez ca am si conexiunea de microfon facuta in plafon, dar nu am microfonul. Am observat ca mufa cu 6 pini din torpedo are doar 4 fire in ea, CristianTM, microfonul foloseste 2, imi poti spune la ce folosesc celelalte 2 ? Din schema din TIS nu prea ma prind care e mufa respectiva ca si cod.

Multam
  • flopyro

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dupa ce am cautat pe forum dupa meniul secret:


care este Versiune softului la mine ? 50 .. sau 59 ?

Si dupa cum o zis "CristianTM" -> Si in plus display-ul (GID sau CID) sa aiba versiunea de soft min. 59 !
CID-ul trebe sa aiba versiunea asta, sau .... "radio-ul" adica unitatea de Navi/Radio ?

Multumesc !
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
59 - CID-ul are acesta versiune, nu unitatea HU.
  • flopyro

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2005 19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Stefan_BC a scris:nu se mai pot folosi butoanele decat pt UHP.modulul are kocul dedicat sub blocul de lumini (apesi si rotesti spre dreapta,dupa care tragi de el si iese afara.uite aici tutorialul de montaj https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=8780

Ce butoane nu mai pot fi folosite ? Vezi ca te si crede lumea Smile
Acestea sunt comenzile pe volan pentru telefon:

In rest functionare normala :


CristianTM.


(mi-am comandat modulul de bluetooth de pe ebay, deci ma pregatesc de montare)
Cam tarziu sa dezgrop subiectul asta, dar am o intrebare in legatura cu butoanele din stanga de pe volan, si anume Butonul 2 si 3.
La mine nu au nici o functie. Adica: toate celalalte butoane functioneaza cum ar trebui, pot scrola prin meniu, volum sus, jos ...numai butonul 2 si 3 cand le apas nu fac nimic, la inceput am zis ca poate ca nu am conectat nici un telefon, si poate deaia nu fac nimic, poate sunt numai ptr Telefon, dar am inteles ca unul trebuie sa schimbe "sursa audio" si celalalt sa dea CD-ul de la inceput, ei la mine nici atat nu face.
Si daca tot se apropie weekendul, ma gandeam sa le rezolv, inainte sa-mi vina modulul de bluetooth, si dupaia sa ma trezesc ca nu pot raspunde la telefon (dupa ce il montez si programez desigur).
Si inca ceva, dupa ce am mai citit pe cateva forumuri....mobulul UHP e montat chiar sub klimatizare (La Vectra C)? vine tras afara locul ala de depozitare, si acolo ar trebui sa dau de el ? nu sub blocul de lumini ?
Multumesc inca odata de ajutor !

  • banu ionut

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vivaro 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salutare! pe volanul masinii mele se gasesc cateva butoane legate de telefonie.cine ma poate ajuta si pe mine in legatura cu asta? as vrea sa stiu daca pot conecta un telefon,ce-mi mai trebuie.mentionez ca am o vectra c break din 2004.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ai nevoie de un modul pentru telefon ( UHP 4 ), microfon +conectarea la instalatia masinii + activare cu testerul ( Tech2 GM ).
  • banu ionut

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vivaro 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
cam la ce bani ajunge cu totul?
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Am gasit cutiuta asta pe undeva dupa torpedou. Era partial demontata si am scos-o de tot. Oare la ce foloseste?
Pot adauga la ea ceva ca sa am bluetooth?



Stima!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Este un modul analogic, folsoeste doar pinul de Mute al masinii si difuzoarele (Phone in).
Pentru modul de bluetotoh cu comenzi vocale, cu afisarea numelui pe ecran ai nevoie de UHP4, pret modul NOU (fabricat 2014) = 90 euro + mufa de 32 de pini (10 euro) + microfonul original (din tavan = 22 euro) + instalare si programare Tech2, singura conditie sa ai display GID sau CID, nu merge pe BID sau TID !

CristianTM.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cristian, acest modul 2014 reda si muzica din tel? Daca nu, atunci exista ceva aftermarket ce merita pus?

Oricum pretul e bun fata de ce a fost odatã.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR