Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • suede

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Am un astra g din 2001,1,6 16 valve si acum 2 luni am facut schimbul de ulei.Am verificat recent si am constatat ca nivelul de ulei scazuse la minim .Care sa fie cauza?
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu exista decat doua cauze: ori il mananca, ori il pierde pe undeva. Daca poti trage masina pe o rampa poti vedea eventualele pierderi dupa urmele pe care le lasa uleiul care se scurge. Daca totul e uscat, concluzia e clara, il mananca.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Nu cumva ti-au pus ulei original Opel 5W30???
Daca asta e schimba-l urgent, ai fi deja al 3-lea cu aceasta problema tip dosarele X: "unde e uleiu' meu"
se pare ca e f. subtire si pur si simplu se evapora...
da si tu mai multe date , citi km ai acum, daca ai avut alt ulei inainte de treaba asta... pt ca daca pina acum 2 luni n-ai constatat asemenea problema nu cred ca poti incepe sa pierzi asa tam-nesam si fara sa ai pata de ulei sub masina...
  • suede

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Am schimbat uleiul dupa ce am luat masina din Germania si nu cunosc cum se comporta inainte.Am bagat Agip 10w40 recomandat de cei de la magazin.Nu pot sa spun cat e de bun ...Masina am luat-o la 116000 km si acum are 119000.Cam dupa 2000 km am constatat pierderea uleiului.Oricum,pete de ulei pe motor nu vad si nici sub masina nu raman urme.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR