Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Bolidul

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Va salut ! De curand am devenit propietarul unei astra g in 2 usi de care sunt super multumit pe toate capitolele dar mai putin de faruri ... Pe faza scurta am xenon si bat si alea cam aiurea in orizontala (bateau si in verticala dar le-am mai reglat eu nitel). Pe faza lunga e tragica treaba bate unul in cer si unul in pamant. M-am uitat prin far pe acolo si nu vad nici o modalitate de reglaj, sunt doua suruburi care tin ciuperca aia care vine in capul becului dar si aia e data la maxim. Am fost la un service sa imi regleze farurile si na stiut nici cei de acolo ce este de facut...
Si noaptea cand imi da cate un gibon faza lunga da imi scoate ochii io n-am cei face ca faza lunga nu am pur si simplu pt ca bat la max 7 m in fata masini..

Va multumesc anticipat ! Toate bune all !

Farurile sunt ceva de genul asta ...

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
fa poza din spate, sa identificam suruburile de reglaj. Foloseste un aparat capabil, si fa poza mare, ca sa se vada bine detaliile
se muta la sectiunea potrivita
  • biker

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
de cine sunt facute ? si eu mi-am cumparat de la sonar dectane , parca sunt ca ale mele Razz , daca e asa u reglaj pe spate Smile
  • Bolidul

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ale mele nu sunt exact ca in poza de mai sus dar mecanismele interioara cred ca sunt identice ca la toate farurile cu angel-eyes. Asa am luat masina nu le-am pus eu ulterior. O sa fac niste poze mai pe seara la rezolutie mare.
  • dadydoris

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am avut aceasi problema.Batea faza lunga aiurea rau .Problema e din ciuperca aia din mijlocu farului.Trebuie data cit mai sus si cit mai pe mijloc. Cel putin asa am facut la mine si acum e perfect. Cel mai bine demontati farul pentru ca nu e loc si se demonteaza greu becu de faza lunga. Bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR