Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • OPELCTA

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2016

  • Mesaj Privat
marusu a scris:Gasesti la orice magazin de piese auto sonda lambda 2 important e sa iei un producator bun pe original nu stiu sigur ce marca e,banuiesc ca e BOSCH. Important e sa o iei pentru motorizarea ta mergi cu certificatul ca daca iei una universala e degeaba,ti-a dat pe tester ca ea ar fi problema?ai incercat sa o cureti poate e prea afumata...parerea mea



Da,a aparut pe tester ca ea este problema,am fost chiar la doi electricieni si la amandoi a dat acelasi defect. Sper sa imi dispara si martorul din bord dupa ce rezolv problema.Mersi pentru informatii.
Skip ads

  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu uita...ia o sonda buna. Dai un ban dar stai in fata!parerea mea...
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sper sa fi postat bine in primul rand.

Urmaresc sa cumpar o Corsa, D , benzina 1.4 100 cai sau 1.7 125 cai.Deci in primul rand ma intereseaza sa fie bine motorizata.
Obligatoriu motorina sa aiba incalzire auxiliara (a nu se confunda cu stationara=webasto) pentru a se incalzi mai repede iarna.In familie mai exista o Astra J 1.7 130 cai si e jale cu ea iarna chiar si cu incalzirea in scaune/volan.(fara incalzirea auxiliara)
Intrebarea mea pentru posesori de 1.4 cat si cei cu 1.7 dar cu incalzirea auxiliara cam cat de repede ajunge temperatura in habitaclu la o valoare decenta, cat sa nu mai tremuri ?
De ce pun accentul asa mult , masina va transporta copilul la cresa si conteaza f putin incalzirea in scaune sau volan...ci cea din habitaclu.
Multumesc.
  • kkonstantin

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Am cumparat un opel corsa d 1.4 benzina din 2008 si am o problema cu comenzile de pe volan care nu "colaboreaza" cu consola CD30 MP3. Cel care mi-a adus-o mi-a spus ca a decodat consola pentru ca nu avea codul ( pe care ulterior l-a gasit printre acte ) si drept urmare la interval de 5 secunde un "piuit" scurt intrerupe redarea audio iar comenzile de pe volan nu au niciun efect asupra consolei. Ce parere aveti? Se poate remedia problema asta? Multumesc.
Skip ads

  • MariusD9

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Intenționez sa cumpãr o Corsa D 1.2 din 2008 si as vrea sa știu cum se prezintã sistemul audio original, e ceva de capul lui? Scoate un bass decent? In prezent am un Astra F din 93 și chiar se aud bine boxele. Sper sa nu fie mai slaba Corsa D la acest capitol.
  • kkonstantin

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Corsa nu prea are bass...pana la jumatate din cat poate maxim suna bine..mediile si in mod special inaltele se aud in schimb foarte clar.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Craciun Fericit !
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta cineva cu numarul de telefon al lui andreixyz din cluj?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR