Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • razvan_prv

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut tuturor,revin si eu cu o problema la masina mea vectra 2000 dti an 09 2001.
la relantii masina trepideaza ,si daca apas acceleratia vreo suta da turatii nu mai trepideaza pana iau piciorul de pe acceleratie .
Skip ads

  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
razvan_prv a scris:salut tuturor,revin si eu cu o problema la masina mea vectra 2000 dti an 09 2001.
la relantii masina trepideaza ,si daca apas acceleratia vreo suta da turatii nu mai trepideaza pana iau piciorul de pe acceleratie .



sa nu ai su tu aceasi problema Rolling Eyes , trepideaza la ralanti, cand calc ambreiajul se aude mai tare, la plecarea de pe loc zgomote suspecte, in principiu patesc asta dupa ce se incalzeste motorul. Concluzia mecanicilor: volanta care la mine e bimasica, cauza: plecatul de pe loc brusc. Ar mai trebui schimbat si ambreiajul cu ocazia asta.

Sper sa fie alta cauza la tine. Bafta !
  • razvan_prv

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ms de raspuns ,sper sa nu fie asa,ca la mine face mai tare la rece.
  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
razvan_prv a scris:ms de raspuns ,sper sa nu fie asa,ca la mine face mai tare la rece.


eu am facut rost de piese si printr-un mare noroc o sa platesc doar 2000 ron, doar volanta e aproximativ 3000 ron
Skip ads

  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
CRISTIAN CRACANA a scris:
razvan_prv a scris:salut tuturor,revin si eu cu o problema la masina mea vectra 2000 dti an 09 2001.
la relantii masina trepideaza ,si daca apas acceleratia vreo suta da turatii nu mai trepideaza pana iau piciorul de pe acceleratie .



sa nu ai su tu aceasi problema Rolling Eyes , trepideaza la ralanti, cand calc ambreiajul se aude mai tare, la plecarea de pe loc zgomote suspecte, in principiu patesc asta dupa ce se incalzeste motorul. Concluzia mecanicilor: volanta care la mine e bimasica, cauza: plecatul de pe loc brusc. Ar mai trebui schimbat si ambreiajul cu ocazia asta.

Exact asta am patiti si eu alaltaieri si astazi am fost cu masina la Opel Ploiesti. Sa busit volanta la vectra mea si asta numai la 72200 km. Asta e n-am incotro si pana fac rost de banuti sta in garaj. La ei costa volanta 3500 lei + manopera, dar am gasit la un alt magazin de piese la pretul de 2080 lei si ar trebuii sa mai dau decat manopera la service,dar mecanicu zicea ca ar fi bine sa schimb totodata si intreg kitul de ambreiaj.



Sper sa fie alta cauza la tine. Bafta !

  • deleted-22328

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Da asa e, daca schimbi volanta, trebuie sa schimbi si ambreiajul nu are rost sa desfaci motorul de doua ori. La mine trebuie schimbate: rulment presiune(hidraulic), placa presiune, disc si volanta.

Masina mea are doar 65000 km si in ultima luna am facut revizia, am schimbat stergatoarele, am schimbat alternatorul si in curand o sa ajung la sapa de lemn

Esti OFF TOPIC Crying or Very sad Eu am crezut ca voi avea noroc dar nu a fosta asa, mi-au fost livrate alte piese (pentru modelul in doua usi) iar eu am nevoie de masina maine seara sa pot pleca din oras simt ca o iau razna.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR