Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • HerrDoc

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Puteti sa ma sfatuiti si pe mine in legatura cu un schimb. Ar fi vorba de masina proprie (Vectra GTS, 2003, 2.2DTI, tiptronic, semipiele, xenon orig, parktronic, telefon, tempomat, dublucliatronic, multivolan, jante/17...etc) VS Astra Bertone 2.0 T, 2002, cred ca modelul cel mai dotat (navi color, climatronic, piele alb/negru, jante/17, xenon orig) Considerind ca ambele masini sunt fara probleme si cu km apropiati ce m-ati sfatui? Dif care am primit-o nu e tocmai diferenta de piata dintre cele doua masini iar vinzarea ulterioara e mai complicata la un benzinar cu doua usi. Ma tenteaza insa motorul 2.0T. Ofera o senzatie faina? E ok? ceva probleme mai des aparute la el? consum? Astept cit mai multe sugestii, eventual sfaturi obiective de la proprietarii bertone 2.0T. Mersi mult
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
acu depinde de tine, daca esti familist si te cam uiti la consum ramai la vectra, dar daca esti un baiat care vrea sa se simte rapid si nu se prea uita la consum ia-ti bertonele. Parerea mea de pusti care inca nu are carnet zic ca Bertone.
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal baieti! am dat peste forumul asta acum doua zile si era normal sa ma inregistrez din moment ce ma bate rau gandul sa mi iau un vectra:) nu avea rost sa deschid alt topic din moment ce pot posta aici problema mea. cunostintele mele in domeniul masinilor nu e foarte mare si am condus doar pe la prieteni. acum cateva luni m am plimbat cu un vectra diesel 1.9 si mi a placut cum se comporta. ca atare am inceput sa ma interesez din ce in ce mai mult. intrebarea mea este: cam ce vectra ar fi mai fiabila dintre benzina 1.8 si diesel 1.9? asta in conditiile in care nu as circula foarte mult prin tara, sa zic ca as consuma prea mult daca ar fi benzina.

scuzati ma daca sunt greseli, dar cum am spus nu am foarte multe cunostiinte. sper ca voi afla cat mai multe chestii aici! bafta!
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Se stie ca in general dieselurile sunt mai fiabile in timp, in principal datorita turatiilor mai mici in regimul de functionare. Decizia de achizitie insa intre diesel si benzina se face in functie de regimul de exploatare al masinii pe viitor. Se ajunge astfel la avantaje/dezavantaje ale fiecarei parti. Nu insist pentru ca gasesti pe acest forum destule posturi.
-nu am condus vectre, dar din ce am mai auzit eu unul as merge pe 1.9 diesel-
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR