Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • gioni

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut ma poate ajuta cineva cu CENTRAL. EUROPE 2009. 2010.Am deja 2006 2007 imi merge bine. dar as vrea ceva mai nou ca sa/u schimbat cam multe in 3/4 ani.Multumesc mult si Bafta..
Skip ads

  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
stefanello_cs a scris:are cineva cunstinte despre formatul hartilor pt NCDx?
as fi interesat de niste detalii despre format, baza de date, structura fisierelor de pe CD-uri, etc. Smile
daca cineva poate sa ma ajute cu date, eu as incerca sa fac o harta pt romania, ungaria si bulgaria; mai exact sa convertesc datele existente de la Navteq (pt CD70, DVD90) in ceva compatibil cu NCDx --- eventual chiar sa le cumpar Smile
problema e ca nu am niste date de care sa ma agat si sa incerc; sap pe net de vreo 3 luni si inca nu am gasit nimic care sa ma lumineze cat de cat.

poate cineva are vreo cunostinta la Siemens AG Automotive de la Timisoara?... cat mai tehnic ar fi minunat, dar la fel de bun ar fi cineva care sa ma puna in legatura cu cineva tehnic Smile
orice ajutor este un pas inainte.


BRAVOS!Stefanica..tine-o tot asa..poate avem si noi pe NCDC harta Romaniei..
toate bune..
  • Pisoiul cel Rau

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
noi si unguri fara navigatie....
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai cine draq sa-si mai bata capul, cand exista o gramada de alternative grafice? Wink
Skip ads

  • alexalfa2006

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salut, urmaresc de mult forumul, am un opel astra g din 2004, si caut cd de navidatie pt un player NCDR 1100(stiu ca nu exista harta pt Romania), si am descarcat tot felul de materiale puse la dispozitie de catre colegii de pe forum, atat prin rapidshare cat si prin torenturi si le-am scris pe cd-uri (multe) atat cu POWER-iso cat si cu nero(burn image to disk) si fara nici un rezultat, mentionez ca playerul citeste alte cd(audio), rog pe cine are orice tip de harta pentru NCDR 1100 sa imi lase un PM. Va multumesc mult! Stima.
  • gioni

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,nu merge decat in tara de unde ai harta .Eu am Centeal Europe si in romania nu-mi functioneaza imi da CDul afara ..Bafta...
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
gioni a scris:Salut ,nu merge decat in tara de unde ai harta .Eu am Centeal Europe si in romania nu-mi functioneaza imi da CDul afara ..Bafta...

inseamna ca ai o problema cu cd -ul. daca cd -ul este bun trebuie sa vezi harta cu europa .
  • gioni

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut, asta e adevarul .in romania cand bag CDul cu cu navigatia il da afara dar in austria si italia merge bine .Eu pe masina am NCDR1100 cu GID asa ca imi ofera numai informatii si directia prin sageti .Ca sa/ti dea harta iti trbuie CID . Eu am central europe 2006 /2007 , imi merge bine dar daca are cineva ceva mai nou rog sa ma ajute .multumesc si bafta..
Skip ads

  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
atit la mine cit si la fratele meu daca introduc cd -ul de navigatie , nu il da afara. la noi este cid. poate ai dreptate si la gid se comporta ca la tine...
  • IonutzM

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2009

  • Mesaj Privat
daca doreste cineva sa isi faca cont aici sa ne ajute si pe noi http://fileshunt.com/files/...q+opel+ncdc+2013/ trebuie sa platesti ca sa iti faci cont
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Filename: rt3_navteq_eastern_europe_south_2006-2007__greece_croatia_bulgaria_romania_bosni.part2.rar


Ce e acolo e o mare tzeapa, repet, nu exista Romania pentru NCDC nici 2013 nici 2015
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cine poate sa-mi faca si mie Cd-ul cu Spania si portugalia?
Plec in concediu in iunie si nu-l mai am la omega (sistem NCDC 2015).
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ciudat fenomen: am luat de la colegul nostru hartile "europa completa 2009-2010 pt Siemens NCDx -- pachetul de 8 cd-uri" dar nu merge niciunul. pe toate le da afara si zice ca nu este disc audio.
alea vechi din 2006 merg adica se incarca in sistem dar normal ca la noi in tara nu au ce arata. pe astea noi (2009-2010) vad ca nu le primeste sistemul. le da afara imediat. eu am NCDR 2011.
vad ca fenomenul se manifesta si la altii.
Ii functioneaza cuiva aceste discuri?
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema. Nu foloseam programul potrivit la arderea discurilor. pentru cazul de fata treb folosit Clone CD.
  • gioni

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut Iulius, ma poti ajuta cu o harta Italia 2010. Eu stau in Italia acum si mi-ar prinde bine .Multumesc si bafta...
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
le-a pus stefanello la pagina 6 foarte frumos, pe tari. eu de acolo le-am dat jos.
eu zic sa folositi linkurile alea cit se poate. daca intimpinati probleme strigati dupa ajutor si se rezolva
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nu ar trebui sa se puna problema ca nu se mai fabrica masina si de-asta nu mai fac harti... ar trebui sa se faca pentru ca utilizatorii sa updateze hartile, cine foloseste des asa ceva stie ce inseamna sa ai o harta updatata cu toate strazile si sensurile unice. pacat ca asta e doar modul meu de gandire Sad. pentru navteq chestia asta ar trebui sa fie floare la ureche ca doar importa pentru ncdc de pe cele noi (cd70 parca), dar deh pentru o amarata de harta de 50eur trebuie sa schimbi masina si implicit sistemul de navicatie cu multe mii de euro Sad
  • Pisoiul cel Rau

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu le-am trimis si mail si carticica acea care o primesti odata cu cd de navigatie... dar nici un raspuns
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
uite aici ce mail mi-au trimis mie inapoi:

Thank you for contacting NAVTEQ.


Currently for your navigation system the following countries are available and included in the European Package.


France, Great Britain and Ireland, Germany, Benelux, Alps, Italy, Spain-Portugal, Scandinavia


This decision was made by the navigation system or car manufacturers as we only produce the maps requested by the manufacturer


If you need additional assistance please send us your feedback by replying to this email or you can speak with one of our agents Monday through Friday at the number provided below.

In an effort to maintain the highest level of service please take a few moments to complete our Customer Satisfaction Survey. <https://vovici.com/wsb.dll/s/70e1g333ed>
Your responses will help us to better target our services to meet your needs. Please note that your responses will be kept confidential. Thank you in advance for your participation.


With kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22
Local Toll Free Number United Kingdom: 08081 013885
Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065
Local Toll Free Number France: 0800 914 478
Local Toll Free Number Italy: 800 781 145
Telephone Number: +31 555 384 245
Fax Number: +31 555 433 947
  • Pisoiul cel Rau

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Hai sa luam legatura cu "manufacturer "...poate putem face ceva
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR