Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca veti fi de acord cu mine, nu cred ca s-a mai discutat aici un aspect marunt, dar care poate fi luat in serios.
cred ca multi dintre noi au salutat initiativa lui maiandrei de a crea acest locsor in care fiecare dintre noi sa posteze fotografii ale micii/micilor bijuterii din dotare.(inca o data, respect pentru idee...Wink )
Ceea ce nu reusesc in ruptul capului sa inteleg e urmatorul fenomen: este evident ca nu toata lumea nu doreste sa posteze astfel de poze (nu cred ca se poate pune pe seama lipsei unei camere foto digitale, a unui telefon mai procopsit, etc.).Un exemplu la indemana este chiar unul dintre admini...e ok, libertatea de exprimare, liberul arbitru, cum doriti voi sa interpretati. E absolut ok si chiar nu vreau sa se interpreteze malitios acest exemplu, pentru alte astfel de exemple, as putea reveni oricand cu date concrete (dar deh, am dat si eu un exemplu cunoscut Smile ).Aici intervine "problema" mea...de ce unii ce au dorit sa puna astfel de poze, dintr-o gramada de unghiuri, intr-o puzderie de peisaje mai mult sau mai putin urbane, ma rog, de ce astupa numerele?
Care e aceasta logica?E vorba de frica...e vorba de "intimitate", sunt curios si eu de ce atata "secretomanie"?Sincer, poate sunt eu un pic mai sensibil, insa mie nu-mi place deloc sa rasfoiesc un garaj si sa-mi apara numarul blurat, astupat cu te miri ce efecte photoshop Sad. Presupunand ca exista idei de ambele parti, le astept intru limpezirea creierasului meu...( deoarece, in aceasta stare, saracu nu e in stare sa inteleaga...)
Propun si un chestionar sa vad daca mai exista astfel de "sensibili" printre noi...
Skip ads

  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu sunt de acord deoarece asa ne putem recunoaste in trafic si macar saluta daca tot avem pretentia ca suntem "In familie"
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nici eu nu sunt de acord, pentru ca in trafic te uiti si la numar nu doar la masina.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
poi atunci sa vedem ce zic cei ce-si blureaza numarul...sau si-l astupa....bine macar ca nu sunt singurul "sensibil" de pe aici...
Skip ads

  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu sant de acord din aceleasi motive, de cele mai multe ori vad intai numarul si apoi persoana din spatele parbrizului care imi reflecta lumina. Recunosc mult mai repede persoanele din club mai ales ca astraG e foarte comuna si sant puzderie de argintii Smile Eu ma si laud cu numarul meu Smile
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu imi blurez numarul.
Oricine poate sa iti faca un rau (are ciuda pe tine sa zicem, un exemplu banal) si sa te puna pe drumuri, cum ? Simplu : pui mana pe telefon, suni la rutiera, zici ca masina cu numarul X a fost implicata intr-un accident dand si marca si culoare masinii politia iti face invitatie la sectie, timp pierdut, cozi etc , de asemenea situatiile se pot fructifica mult mai mult, nu dau idei, cunosc cine a patit ceva de genul, a fost chemat la rutiera pt ca politistii au primit un telefon, respectivul a stat la coada 3 ore ...

Deci sa zicem ca ma enerveaza avatarul lui Paulll, ma uit la el in garaj ii vad masina, sun la rutiera, declar ca l-am vazut implicat intr-un accident, dau datele si descriu masina, politia verifica in baza de date daca masina corespunde cu datele date de mine verifica daca Paulll a anuntat accidentul (evident ca nu are ce sa declare) si asa il invita la o ciorba sa ii vada masina Laughing

Internetul e mare, e imens, plin de ratati, de aceea ascund oamenii numerele. E ca si cum mi-as pune poza cu buletinul peste tot
  • gaby_ice

  • Mesaje scrise: 308
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ai dreptate ,``gradina Domnului ``e foarte mare si multi au sarit gardul ,dar rau poate sa-ti faca si daca nu iti vede numarul si poate fi chiar un vecin caruia i-ai luat locul de parcare un ex asa ca nu stiu cata intimitate iti da faptul ca iti ascunzi nr ,eu am ales sa nu sper sa nu am treaba cu astfel de indivizi .
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Chiar daca pe forum nu apar poze cu numarul de inmatriculare, sunt multi membrii care iti cunosc masina de la intalniri. In plus, incercam sa atragem atentia asupra forumului prin autocolante, rame pentru numar, tricouri si vor mai fi si altele iar implicit scoatem masina in evidenta.
Dupa ce te chinui sa o faci altfel, nu vad rationamentul pentru care sa incerci sa o ascunzi.
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am vazut ca si pe afara se practica ... Nu stiu ce sa zic Question . Cred ca mai repede iti face probleme cineva care iti vede masina direct si nu de pe internet. Eu unul nu l-am ascuns.
Nu sunt nici pentru nici contra.
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mai, va cunoasteti de la intalniri ale clubului,deci nu vad ce rost are, pe deasupra mai sunt si autocolantele pe masina si multe chestii, si cred ca in interiorul clubului nu ne pretam la rautati, in primul rand regulamentul nu prea permite lucrul acesta(nu ai voie nici sa scrii un topic cu majuscule, ca se considera ce tipi la colegi!yo cel putin asa am fost atentionat!) deci in interiorul clubului nu are rost, dar altundeva da, din motivele care au fost enumerate mai sus!
yo deocamdata nu am avut timp sa pun poze in garaj cu Taz, dar promit, ca daca ii frumos in weekend la Orsova,o sa pun poze sa il vedeti si pe Taz si Orsova!
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
nici eu nu am ascuns nr la masina ,argumentez cu ce au spus colegii mai sus
masina se cunoaste de la intalniri,are autocolant pe ea asa ca nu vad dece se feresc uni
cine vrea sa iti faca rau poate sa recunoasca masina si dupa alte reperesi aici ma refer la chestii estetice sau imbunatatiri
recunosc ca am pus o poza cu nr de inmatriculare sters dar doar ca sa nu fac de ras judetul din care era masina

cine isi pune asa ceva pe masina nu e chiar ok(parerea mea)si imi cer scuze daca am deranjat pe cineva
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
claudiu-cld a scris:nici eu nu am ascuns nr la masina ,argumentez cu ce au spus colegii mai sus
.....

De ce ai face de ras judetul tau cu o masina? Rolling Eyes chiar nu reusesc sa inteleg...mergand pe logica asta, la ce vezi pe strada in bucuresti, ar insemna ca niciunul de aici cu opel nu ar trebui sa arate nimic, sa nu faca de ras orasul asta Smile...ma rog, sunt si niste mici exceptii, adr asta e alta discutie.
Off topic:apropo de mandrie si alte chestii de genul asta:cu toate ca stau in buc. de 13 ani, tot oltean ma simt (slatina) si sunt MANDRU ca sunt oltean...iete asa, d-al dreaq...Smile
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
@claudiu-cld
E si greu sa ne dam seama unde a fost facuta poza. Indicatorul pentru directia Bucuresti si dacia crem de sub el oare ne poate ajuta?
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
masina(cu numerele) ti-o cunosc colegii de la intalniri , ti-am vazut numerele masinii in curte cand dadeai apa la vaca blaa bla , argumente GRATIS, normal ca daca cineva si-a pus pata pe tine tot te "toarna".

Imi sustin punctul de vedere si revin cu argumente : careva care "se da aiurea pe net" e copil ratat, se plictiseste, intra din vreun google link pe vreun topic de pe clubopel intra pe user, pe garaj, pac vede numerele... ceea ce zic eu e o masura minora de precautie... ca si cum ai masina noua din 2007 dar tu totusi porti in porbagaj o surubelnita un patent si o sarma Laughing ca doar nah.. nu sti cand ai nevoie pt ceva de vreuna din ele...
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
si eu mi-am ascuns numarul pentru ca nu stii ce baieti buni mai exista printre noi, si am sa va dau un exemplu, un prieten cu un bmw s-a trezit fara oglinzi , ne-am suit in masina si ne-am dus si noi pe unde am auzit ca poti gasi asa ceva de la baietii cu ciordeala, acolo ala avea deja un rand de oglinzi la pret super bun, dupa ce le-am luat l-am intrebat pe respectivu daca mai vrem un rand de oglinzi cum procedam, iar el ne-a zis: gogule daca vrei iti aduc eu sau daca ai pus tu ochiul la vreunu da-mi numarul de la masina si te rezolv.

Asta fiind doar un exemplu, altul este ca sunt multi oameni care poate nu sunt asa de corecti ca noi restul, sau are boala pe tine, sau ai zis ceva ce l-a deranjat, nu stiu, poate sa intre sa-ti vada numaru si sa-ti traga o cheie pe masina sau mai stiu eu ce, deci prefer sa fiu precaut si sa scot numarul.

De fapt eu vreau sa mi se vada masina, numarul nu e important
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
DJINN a scris: sunt multi oameni care poate nu sunt asa de corecti ca noi restul

Vad ca ai o parere foarte buna despre tine, totusi faptul ca ai cumparat niste oglinzi furate nu iti ridica nici o intrebare? Eu zic ca nu ai esti chiar atat de corect. Wink
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Nu sunt de acord cu ascunsul numerelor!Nu am nimic de ascuns.
Nu imi place cand vad in Garaj-ul unui user numerele ascunse pentru ca e posibil sa ne mai intalnim in trafic si sa nu stim ca suntem colegi.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
MIMul a scris:Nu sunt de acord cu ascunsul numerelor!Nu am nimic de ascuns.
Nu imi place cand vad in Garaj-ul unui user numerele ascunse pentru ca e posibil sa ne mai intalnim in trafic si sa nu stim ca suntem colegi.


Tocmai de asta sunt de lipit autocolante ClubOpel Neutral
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Poate sunt si useri care nu au inca autocolante(de ex. eu).Inseamnca ca cei care nu au nici stiker si ascund si numerele au ceva de ascuns fata de noi nu?
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
elegance oglinzile le-a cumparat prietenul nu eu, eu doar am fost cu el, si da am o parere buna despre mine, tu ai cumva o parere proasta despre tine?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Sunteti de acord cu "ascunsul" numerelor?
da,deoarece... 22%
nu,deoarece... 77%
44 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR