Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Tot vad prin Bucuresti masini cu numere de inmatriculare `anormale` Cool ....adica unele par in regula, dar literele au o distanta intre ele decat cele obisnuite si mai sunt cele care vad deja Romania in Uniunea Europeana(cele cu stegulet albastru si stelutele UE) Stie cineva unde se fac acestea si poate ceva preturi??? Shocked
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Din ce stiu eu.....cele cu literele mai distantate am inteles ca sunt puse pe masini gen SRI, Politie,Mapn....etc...iar cele cu RO ca EU sunt niste simple autocolante....vazusem parca si la Tdi asa ceva....Vectra... Wink
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
costa 25 euro in DE dar ai probleme cu Politia
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Hai sa va lamuresc eu!
1.primul tip de numere cele cu literele distantate se fac la noi dar pe "comanda" cu mici interventii dak intelegi.
2.cele cu steguletz sunt cu un simplu autocolant
3. mai sunt cele cu fonturi de germania care costa in jur de 25 EU cum a spus roBERT dar cu astea ultimele ai multe probleme cu politia.
oricum in germania poti sa iti faci cu ce fel de font vrei , chiar si romanesc numai ca nu o sa iti poate pune dunga aceea albastra cu RO si steguletzul nostru.
asta se rezolva cu un simplu autocolant.
Sper ca am fost destul de explicit.
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
george_wap a scris:Hai sa va lamuresc eu!
1.primul tip de numere cele cu literele distantate se fac la noi dar pe "comanda" cu mici interventii dak intelegi.
2.cele cu steguletz sunt cu un simplu autocolant
3. mai sunt cele cu fonturi de germania care costa in jur de 25 EU cum a spus roBERT dar cu astea ultimele ai multe probleme cu politia.
oricum in germania poti sa iti faci cu ce fel de font vrei , chiar si romanesc numai ca nu o sa iti poate pune dunga aceea albastra cu RO si steguletzul nostru.
asta se rezolva cu un simplu autocolant.
Sper ca am fost destul de explicit.



ai fost foarte explicit insa cine nu stia, cred ca a inteles din primele mesaje care este treaba cu acele numere!!! Cool
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
intr-adevar super explicit.multam fain!!!
  • Bestie

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Daca vreau sa imi fac numere cu fonturi de Germania, aveti careva idee cu cine trebuie sa vorbesc? S-au mai modificat preturile?
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Bestie >> Cauta pe net ! Vei gasi mai mult ca sigur pe 4tuning pe undeva (te-am vazut si p aklo) adresa unui site unde ti le face la 40 de euro si ti le si trimite in RO !! Eu zic ca nu merita mai ales ca iti creezi probleme !! Mai bine ti le faci distantate (mult mai cool) !!! Parerea mea !!!
Skip ads

  • ealex

  • Mesaje scrise: 166
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1990 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2005

  • Mesaj Privat
sau mai bine le lasi asa. eu unul nu as considera ca am nevoie sa atrag si mai multa atentie decat normal.
  • Bestie

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Haide-ti sa va spus ce am aflat azi. Ca si numele cu spatiu intre litere ar fi ilegale. Voi ce stiti? Stie cineva concret cu cine pot sa vb ca sa ma ajute. Si cam cat m-ar costa "operatiunea"?
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Orice alte placute decat cele primite de la Politie sunt ilegale. Sunt doar cateva ateliere in toata tara care pot fabrica legal aceste placute.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
daca alea distantate ar fi ilegale, am vedea mai peste tot zeci de mertzane, bmw-uri, si alte super masini care le poarta (gen W O W, W U W, D V N, si astea doar ce am vazut si ce imi amintesc) ar trebui sa fie opriti mereu pe dreapta de capetele de creta. Un amic de-al meu de pe 4tuning avea numere d-astea la solenza Smile si i le-au dat la ghiseu la politie.
Skip ads

  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
kapix a scris:Orice alte placute decat cele primite de la Politie sunt ilegale.

Daca de la Politie le-a primit distantate e altceva. Daca unii circula si nu sunt opriti e din nou altceva.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
as mai adauga pe lista lui tox si W S N "prietenii stie" Smile
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
am mai vazut un mertzan E klasse d-asta nou cu B xx B U M ...si o octavia cu numere d-alea nemtzesti-style
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Eu va mai zic o treaba >> Doar pentru ca aveti numere atipice nu o sa va opreasca niciodata >> Daca a-ti facut ceva si va opreste >> ee asta e alta problema >> s-ar putea sa va treziti ca se ia si de numere (dc le vede)!! Asa mi s-a intamplat mie cu folia la astra >> am facut stanga pe obligatoriu inainte si HOP si omu' >> Domnu' ... stiti ce a-ti facut ? Eu: aaa NU !! El: a-ti vazut indicatoru' de pe stalp ? Eu: aaa NU ! El:pai....... autorizatie pentru folie aveti ? Eu : Da El: Ia s-o vedem (cu zambetu' pe buze) eu: NA >> (Cu un zambet si mai larg !) Si m-a lasat sa plec fara amenda sau altceva ! Very Happy Sorry pt off-topic !
  • george_wap

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Cunosc 2 cazuri in care 2 dintre prietenii mei au fost opriti pt numerele atipice care le aveau ( cu caractere nemtesti ) si efectiv "organele" le-au smuls dupa masina, asta acum 2 saptamani.
@ Bestie numerele despartite m-au costat 1 700 000 ( eliberate de Politia Romana nu facute in alte parti. Daca te intereseaza de-mi un Pm si te trimit unde trebuie !
  • Bestie

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2004

  • Mesaj Privat
George_wap, eu sunt interesat. Ti-am trimis un pm dar nu ai raspuns. Sad
  • dorin33

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eu va relatez din propria experienta urm:La un control de rutina pe la 2am am fost oprit de o patrula care mi-a cerut actele mai intai si apoi mi-a retinut talonul pe motiv ca am folie pe gemurile laterale spate ale masini.Explicatia agentul de circulatie trebuie sa vada din afara cate persoane calatoresc pe bancheta spate a automobilului.Asa ca daca folia este mai light nu prea ar fi probleme.
  • emmanuel

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Daca era autorizata folia nu trebuia sa ti-l ia !! si pe deasupra ce cauti in oras la 2 dimineata ! Very Happy Razz !! Numai pe mine ma puteau opri in vara la 1 - 2 dimineata la filtru pe vacaresti (zilnic) < Intr-o seara il intreb pe unu' "Bai nene da' de ce ma opriti asa in fiecare seara ? Pai ce cauti la 1 noaptea in oras? Si pe deasupra, ce viteza aveai venind incoace ? aaaaa > NU STIU ! MARE ?Very Happy " oricum erau dragutzi si ma lasau sa plec fara discutii prea lungi ! > eram practic prieteni deja > cu folie cu tot (da, am si eu) Razz ! Nu le mai da actele dc nu ai folie autorizata > in cel mai rau caz iti da amenda ca nu ai actele dar macar nu te mai chinui sa dai folia jos ! Eu le bag doar certificatu' de conformitate sub nas > fara talon daca intreaba !! Si gata ! Peace ! Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR