Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • albasete

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am inteles. Mecanicul a bagat surubul si apoi a infiletat piulita. Trebuia sa procedeze cum mi-ai spus. Fixa piulita si siguranta apoi infileta surubul. Multumesc mult !
Saptamana viitoare merg la un prieten in service sa-i reglez unghiul pe fata si-l rog pe el sa se uita, poate rezolv problema.
Skip ads

  • relu1993

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2013

  • Mesaj Privat
salut ma poate ajuta cineva cu un raspuns.am un opel vectra b caravan de 2001 1.6 16 v si as vrea sa stiu cam cat ma costa toate bucsele de pe spate pentru ea daca ma puteti ajuta va rog lasati un mesaj
  • albasete

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Preturile difera de la magazin la magazin. Eu am cumparat celebra marca "Topran" (a nu se considera reclama). Pe 6 bucsi spate ( 4 bucsi oscilante si 2 bucsi brat caroserie am dat 190 lei.) Posibil ca cele de "firma" sa fie mai scumpe.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu am adus din anglia mult mai calitative si au costat in jur de 300 lei. Asta anul trecut.
Skip ads

  • radu0vydyu

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut,
Am cumparat si eu cele 12 bucsi si vreau sa le schimb.
Problema e ca din ce am intrebat pe la service-uri, pretul manoperei mi se pare exagerat (intre 400 si 700 RON).
Aveti idee unde pot sa gasesc un service mai ieftin? sau daca ma poate ajuta cineva cu o presa home made (cu imprumut - contracost) m-as apuca si singur sa le schimb.
Multumesc,
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu ai cat de cat cunostinte de mecanica si scule adecvate, eu zic sa te lasi pagubas. Nu este cine stie ce complicatie, dar sfatul meu este sa nu te grabesti, sa asiguri bine masina pe capre sau suporti, sa fi atent la demontare, mai ales a butucului in bascula si deasemenea la pozitia bucsii mari in brat. Bucsile oscilante intra destul de bine, dar fi atent la protectile de cauciuc.
Bafta!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sa asiguri bine masina pe capre, la mine ridicata de spate doar pe cric (hydraulic) a plecat in lateral, mai aveam un cric pe care ma pregateam sa-l ridic (mai aveam putin) masina a cazut pe el si asa mi-am deformat pragul cu ocazia asta. Masina e grea, mai grea decat crezi ca este ea. Nu e de joaca.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR