Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • simonica

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Buna tutor. Este prima mea zi pe forum clubopel.
Am si eu o problema, care ma streseaza de ieri. Am Un Opel Vectra b, din 96, inmatriculat in Spania. As vrea sa il inmatriculez in Romania. I-am facut RAR la sfarsitul lunii noiembrie anul acesta. Stiu ca RAR-ul este valabil 60de zile. Intrebarea mea : pot sa il inmatriculez in Ro, fara sa o radiez inainte din Spania? Imi dau ceva cei de la inmatriculari prin care pot solicita radierea din Spania, ca urmare a faptului ca a fost inmatriculata in RO? Vreau sa ma duc luni sa o inmatriculez...
Ce stiti, va intra in vig OUG privind majorarea taxei auto de la 15.12.2008?
Va multumesc.
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Du-te si inmatriculeaza cat mai repede dar mai intai trebuie sa platesti taxa.Daca ai RAR-ul facut din noiembrie de ce nu ai platit inca taxa sau vrei sa dai mai multi bani din 15.12.2008?Se poate inmatricula fara probleme masina chiar daca ea nu a fost radiata inca din Spania.Cand am fost si am inmatriculat masina in fata mea era un nene care inmatricula la fel un autoturism si l-a inmatriculat fara probleme, radierea urmand sa se faca ulterior.
  • simonica

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am revenit sa va spun cum s-a rez problema cu inmatricularea masinii cu nr de Spania. Am fost luni si am platit taxa (am avut noroc ca de marti a inceput nebunia ) si am facut dosarul. L-am depus la inmatriculari si azi am luat numerele. Dupa ce iau talonul, adica peste 10 zile, o sa mi se dea si o adeverinta prin care solicit radierea masinii din Spania ( bineinteles tradusa si legalizata). Deci procesul nu este incheiat, dar e spre bine. Sper ca cei care sunt intr-o situatie similara sa gaseasca raspunsuri la intrebarile lor si din experienta mea.
Bafta multa tuturor! Si nervi de otel, ca avem nevoie in Romania.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR