Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • sirghi76

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salutare,
am o problema cu opelul meu 1.7 cdi,s-a aprins cheita de services si becul la esp si pedala de acceleratie .....egal cu zero,adica moarta.relantiul s-a ridicat la 1300 de ture iar masina nu se mai accelera.Am fost cu ea la services am bagat tec 2 pe calculatorul masinii si a indicat defectiune la senzorul de la pedala.s-a desfacut pedala de 2 ori,s-a curatat ,s-a probat la fel,nici o schimbare,desfacand pedala atreia oara pt. a vedea seia si codul de pe ea am tinut-o cam 2 ore pe banc.au montat-o baietii si surpriza......merge si au disparut si eroriile din calculator.Problema este alta....daca ar fi de vina senzorul fiind circuiit electric nu cred ca ar mai fi mers,banuiala mea este ca nu este de la pedala ci din alta parte.Am mai vazut pe forum ceva asemanator...ma poate ajuta cineva?
aproopo am fost si in probe cu ea cam 50 de km,mergand si cu 80 si 200km la ora,masina se comporta ok,dar imi este cam tarsa sa plec cu ea mult mai departe sa nu patesc la fel si sa raman cu ea in drum.
astept comentarii si de ce nu pe tipul care a patit-o la fel ca mine,poate imi da un sfat ceva.
multumesc
ady
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
foloseste functia CAUTARE si vei vedea ca s-a mai dicutat despre asta.sint mai multe cauze.cauta si vei gasi.nimeni nu sta sa caute in locul tau,de fapt e interesul tau,asa ca spor la cautat.
uite DOAR un exemplu:
https://www.clubopel.com/vie...ght=senzor+pedala
  • sirghi76

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
multumesc mult,
am citit pe forum inainte sa-mi dai tu siteul ,am inteles un contact imperfect la instalatia electrica,ma ajuta enorm.....mersi,unde frate ca instalatia electrica la masina este mare,au un milion de mufe si de senzori?poate cel care a patit-o imi poate spune pe unde s-a umblat,ca degeaba ma duc la services ca nu apare nimic acum,mentionez masina merge f. bine acum dar nu se stie pana cand?

multumesc anticipat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR