Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord
  • alin_georgian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal sunt nou in acest clubul am un opel rekord 1700 cmc din 1966 de la tata si am o problema nu stiu daca mai poate fi inmatriculat
am certificatul de inmatriculare o anexa la acesta in care sunt trecute inspectiile tehnice pana in anul 2000 si o chitanta de la o asigurare facuta tot in anul 2000. sper ca o sa ma ajutati cu acest raspuns si sper sa fie da pt ca imi place masina mult de tot si e pact de ea. va multumesc anticipat.
  • bAndrei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1972
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2007

  • Mesaj Privat
salut si bine ai venit. in principiu nu ar trebui sa fie probleme, daca masina are carte, ar fi nevoie doar de ITP si asigurare. acum depinde si de starea actuala a masinii. pune cateva poze sa ne facem si noi o idee. cel din 1966 este rekrd b sau c?
  • alin_georgian

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Rekord 1966
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal
pai nu am carte la masina si momentan nu e la mine acasa este la bunici si este dasfacuta
cred ca o sa pun si poze dar peste ceva timp
masina avea numere vechi cand a fost radiata de astia de la primarie daca e dami un mesaj cu id tau si iti dau poze cu ce acte am la ia
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca ar trebui sa abordezi inmatricularea ca masina de epoca, astfel cei de la RAR nu vor fi asa exigenti. Incearca sa contactezi oamenii de pe retromobil.ro, acolo o sa afli mult mai multe detalii privind inmatricularea ca masina de epoca. Ca masina de epoca ar fi foarte avantajos ca nu se platesc anumite taxe, cred ca se plateste doar asigurare.
Se poate inmatricula ca masina obisnuita, insa lucrurile devin mai complicate, masina va trebui sa i se faca itp la RAR deoarece nu are certificat de inmatriculare, apoi vei fi nevoit sa rezolvi problema cu circa finaciara privind impozitul.
Pentru ambele cazuri indicat ar fi sa fie si propietarul de fata. Cochetez cu achizitionarea unui ford granada de prin 76, insa este forte complicat, pentru ca nu am acces direct la propietar, ci la mostenitori. Momentan am abandonat proictul, desi masina este in stare bunicica ma lovesc de problema actelor.
  • opelrek

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Rekord 1973 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca daca aduc un opel rekord din 73 nu nplatesc taxa de prima inmatriculare?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Rekord

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR