Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mishuleana

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Buna!
Sunt nou in acest forum am o Antara (full options) si deja ma injur singur pentru achizitie.
De ceva timp am o problema (zic eu) cu aeroterma. Dupa 50-60 de km aeroterma se opreste brusc. Deci in modul clima reglata automat nu am sanse sa ma incalzesc iarna sau sa ma racoresc vara. In momentul in care trec in modul manual aeroterma nu functioneaza decat la nivelul 4 al regulatorului. In celelalte trepte (1, 2, 3) nu functioneaza DECAT daca mai deschid un consumator suplimentar: avarii, semnalizatoare, dezaburizator, in cazul primelor doua (avarii, semnalizatoare) aeroterma baga aer in ritmul semnalizarii !?!
Alt dezavantaj este acela ca defectiunea apare cum am scris mai sus dupa kilometri buni (probabil dupa ce se incalzeste bine) fapt ce ma impiedica sa ajung in service cu defectiunea "la purtator"!

Daca cineva are o idee va rog lamuriti-ma si pe mine caci mie imi este peste puteri sa-mi dau seama ce are.
Multumesc
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Probabil ai un scurt undeva, daca masina e in garantie decat in service o poti rezolva.
  • mishuleana

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Si eu banuiesc acest lucru dar din pacate service-ul la care m-am dus (nu e un service mic) ridica din umeri!Sad
Poate fi o tresa de masa slab stransa ? si atunci isi ia masa prin ceilalti consumatori ? (intreb, nu dati in pianist face si el ce poate)
  • nicu_robert

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nu esti singura cu probleme la antara eu ma-m saturat de ea cred ca =i dau foc.prea multe probleme am avut cu ea si mai am
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cred ca ai aceasi problema!citeste aici
dar problema se rezolva numai in service!
  • mishuleana

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
S-a rezolva problema ! Am ajuns in Austria am bagat masina intr-un service Opel au schimbat grupul de rezistente de la aeroterma (celebrul responsabil de cele 3 trepte minus treapta 4) dar cu toata responsabilitatea si rigurozitatea nemteasca au uitat sa o resofteze (sau sa anuleze defectul din ECC ca nu ma pricep prea bine).
Am ajuns in Romania si cu ajutorul unui service autorizat am reusit in final sa repar defectul.
Deci pana la urma responsabil cu defectul aparut era grupul de rezistente pe treptele ventilatorului care nu era stricat in totalitate, defectul aparand doar in urma incalzirii lui adica dupa apx 60-80 km rulaj constant.
Sper ca va ajuta pe cineva care ar avea acelasi defect.
  • mishuleana

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
[quote="mishuleana"]S-a rezolva problema !....quote]

M-am grabit!Sad Problema a reaparut !Sad
Cred ca ma las pagubas
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR