Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • zatarra

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare

Zilele trecute la o inspectie mai amanuntita a masinii am descoperit urmatoarele probleme:

- kit mabreiaj + rulment (la opel 2314.00 TVA inclus)
- discuri fata (opel: 885.00 Ron)
- toba finala (opel: 1257.00 Ron)
- placute frana - fata spate (opel in jur de 450 - 500 Ron)
- bucse punte fata (opel: 130 Ron bucata) - pana aici un total de 5100.00 Ron fara manopera.

- flanse amortizor fata + rulment

Ar mai fi si altele, dar sunt maruntisuri si am sa le iau de la ei.
Rugaminte: imi poate recomanda cineva alti producatori pentru piesele respective. Am fost si la alte firme si imi insiruiau tot felul de firme producatoare, erau mai ieftine dar nu as vrea sa dau 1200 Ron pe un kit ambreiaj cu tot cu rulment si sa fie de la o firma fantoma, care sa ma lase imediat.
Skip ads

  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
daca te uitai mai atent gaseai !
https://www.clubopel.com/viewforum.php?f=47
aici sunt colegi care iti pot spune niste informatii. salut
  • mishikhe

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
daca nu ai ce face cu banii te poti duce la repr opel sa iti cumperi toate astea
it irecomand sa studiezi oleaca forumu si sa te orientezi spre magazine care iti pot aduce aceeleasi piese la preturi omenesti
ca sa itifaci o idee de diferentele la preturi , eu ieri am comandat urmatoarele :
amortizoare , flanse , rulmenti , discuri , placute ,bielete directie (toate pe fata) , pe spate ceva bucse si preturl este undeva pe la 1300 de lei cu TVA
PS....nu sunt firme fantome ce am comandat ci Sachs , Zimmerman samd.....
  • lucian46

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2008

  • Mesaj Privat
poti sa-mi dai add?
Skip ads

  • zatarra

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
din cautarile pe forum, am gasit raspunsuri pentru vectra a sau b, iar la o cautare de genul ambreiaj vectra c gasesti raspunsuri de genul "Intalnire Iasi" sau piese Opel & more, iar fiecare titlu are sute de pagini. in fine astea sunt alte aspecte legate de search-ul acestui forum.
eu aveam nevoie de cineva care sa ma ajute in alegerea unor piese cum a spus mishikhe (apropo mersi) de Sachs si Zimmerman. Acum stiu dupa ce sa ma uit.
Poate suna putin ciudat intrebarea dar nu sunt mecanic si nici nu lucrez in domeniu asa ca cer parea unor patiti ca mine.
  • mishikhe

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2007

  • Mesaj Privat
zatarra a scris:din cautarile pe forum, am gasit raspunsuri pentru vectra a sau b, iar la o cautare de genul ambreiaj vectra c gasesti raspunsuri de genul "Intalnire Iasi" sau piese Opel & more, iar fiecare titlu are sute de pagini. in fine astea sunt alte aspecte legate de search-ul acestui forum.
eu aveam nevoie de cineva care sa ma ajute in alegerea unor piese cum a spus mishikhe (apropo mersi) de Sachs si Zimmerman. Acum stiu dupa ce sa ma uit.
Poate suna putin ciudat intrebarea dar nu sunt mecanic si nici nu lucrez in domeniu asa ca cer parea unor patiti ca mine.

pai rabdare si tutun ...asa zicea o vorba ..... Cool
stai si citesti , te documentezi .... , incet si cu rabdare
oricum daca ai gasit pt vectra B ....cam tot pe acolo se invar preturile si pt C , poate cu variatii de +/-
ca si un mic sfat legat de faptul ca sunt zeci si si sute de pagini ....poti sa citesti pe sarite paginile si iti faci cat de cat o imagine de ansamblu
pe langa marcile scrise de mine mai sunt si altele bune pe care le poti cauta : de ex: Brembo , ATE , Ferodo , Boge samd
spor la studiu Wink
  • zatarra

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da mersi. am inceput studiu apofundat de parca maine am examen. in mare mi-am facut o parere. mersi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR