Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
La noi slabuta echipa de Ursi Sad fata de iasi..plus ca aveti si experienta a doua festuri in spate...Iar locatia ar trebui sa ramana asta definitiva ca sa creem o traditie cu Duraul ,precum Felixul..
Acuma speram sa va implicati tot voi Iasul sau cel putin George,stiu ca e greu si asteptati implicare si din partea altora cu festul,dar parerea mea ca nu are cine organiza si daca o lasati balta sigur altcineva nu se implica.....si e pacat sa stricam traditia acuma cand i-am prins si noi de gust Rolling Eyes
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ce e cu Ursii astia? e un clan? o fratie? se poate accede? ce teste trebuie trecute? vreau si eu sa fiu Urs Very Happy
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pai nu stiu, intreaba Ursii mai batrani ce trebuie facut...eu abia sunt aspirant la statut Laughing
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
indy a scris:Ce e cu Ursii astia? e un clan? o fratie? se poate accede? ce teste trebuie trecute? vreau si eu sa fiu Urs.


Pentru indy:
Byke a scris:Smile ... recrutarea asta sper cã e de bine, nu-i ceva club select de golf marin, canotaj ecvestru ºi ciclism polar, cã n-am bani de de-astea ...

george_fusneica a scris:sa vedem acum daca face fata botezului.... adica 24 de ore de chef intr-una...multi n-au trecut testul!
A, si inca ceva, trebuie sa stii minim 3 colinde ca sa fii recrutat!

Byke a scris:...Deci pare-se cã trebuie sã învãþ sã fiu chefliu, cã 24 de ore de chef nu rezist. Poate poveºti vânãtoreºti cu palincã, þuicã ºi alte licori.
ªi de cântat, vã fac eu program de varietãþi ºi ºlagãre, de mã trimiteþi cu BUS-ul acasã. Smile
Voi urmãri discuþia pe celãlalt topic, poate voi reuºi cumva sã mituiesc comitetul de admitere cu ceva licori cu eticheta.


E greu indy,e grele...probele. Daca crezi ca le poti face fata te asteptam la probe... Laughing

In alta ordine de idei,zic ca tot Duraul sa ramana ca locatie. Zona frumoasa si imprejurimile sunt asemenea. Eu unul intru in concediu de Paste pana-n 21 mai. Hotarati-va care e locatia si daca ramane Duraul imi spuneti din timp si pot aranja la Vila Pererinul. Sa auzim de bine!
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sorine de vila aia nu am auzit, de Hotel Pelerinul da dar e cam naspa la gratare. Oricum in locatiile trecute nu ne mai primesc aia, cel putin mie mi-au spus asta mai putin Antia si Pelerinul.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Gratare sunt pe partia de schi,avem acces la ele...acolo e si un foisor. Rolling Eyes Am gresit putin...stau la apartament cu o camera si-mi doresc o vila... Laughing Rolling Eyes
http://www.cazari.ro/hotel_...ului_durau_neamt/

Si o poza de la gratarul de pe partie de la festul din 2008:

Si vedere faina din zona gratarelor...


Acuma nah...hotarati voi.


Ultima modificare facuta de URAGAN la Vin 26 Feb, 2010 3:48 pm
  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
indiferent de locatie sau timp de desfasurare se subintelege ca la acest tip de eveniment nu sunt invitate doar anumite persoane din diferite grupuri, ci TOTI cei care vor sa participe de bunavoie....si pe aceasta cale fac o invitatie deschisa opelistilor din Bucuresti si nu numai....chiar daca nu sunt organizator Wink
Sunt si eu de acord ca ar fi frumos sa aveam o a-doua-a locatie care sa devina traditie (pe langa Felix), unde sa participe toata lumea....chiar daca va fi Durau sau nu.
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie gasita o locatie spatioasa la Durau,sa poata veni toata lumea fara impedimente si fara cucoane patroane de pensiuni, bosumflate c-a anul trecut Evil or Very Mad ca le mancam salonul daca mai intrau unul doi in plus....
Sunt o suta si o mie de pensiuni in Durau ,bucuroase de oaspeti si care stiu sa respecte clientii...si sa se bucure de clienti anual precum cei de la complexul Verdi la Oradea..Trebuie gasita o locatie spatioasa,cu un foisor ceva si o sala mare de mese dar cum spuneam cu oameni primitori si care stiu sa faca turism si sa respecte clientul Very Happy nu ca cucoana de anul trecut care venea prin camera sa-mi spuna ca nu e multumita ,ca a mintit-o George,ca ea nu mai primeste oameni la pretul, asta si alte barfe de gen... parca ne-ar fi cazat gratis Evil or Very Mad .Pt ca toti cei care vor vrea sa vina chiar si numai pt o zi sau numai sa salute membrii si sa faca un gratar impreuna cu cei participanti sa nu fie priviti ca niste intrusi de catre cabanieri sau organizatori..
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ionut, aici ai pus punctul pe I! Sa vedem ce putem face. Incercam.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
cum se chema vila din 2007? mi-a placut tare mult, are si gratar acolo in curte, leagane, foisor...acolo as mai vrea sa merg...
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Oricum in locatiile trecute nu ne mai primesc aia, cel putin mie mi-au spus asta mai putin Antia si Pelerinul.


nu cred ca ne mai primesc Smile
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
De complexul asta ce stiti? http://www.turistinfo.ro/du...atorul-c1195.html ,pare interesant si spatios,acum care or fi preturile Oare? ....e bine ca au si casute..
Skip ads

  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
facem una cu cortul pe malul lacului Bicaz.
nu gasiti locatii in Durau cu gazde dragute. garantat. Eu nu am gasit pana acum. Singurele locuri care pot sa primeasca mai mult de 20 de cupluri sunt cele in care am fost pana acum. La Alpinul nici eu nu mai vreau la ciumafaia aia tolomaca.
La vanatorul nu crd ca ne mai primesc. Acolo ar fi cel mai frumos.
Nu e bine la Pelerinul Uragane. din 3 motive:
- gratarul si foisorul de pe partie sunt total insuficiente la 40-60 de persoane, daca mai vrei o ceapa din camera tre sa bati drumul.
- in caz ca ploua 2 zile nu ai unde sa stai decent sa bei un vinutz productie proprie
- locul de distractii muzicale, seri dansante cu statii si boxe unde este?
Eu m-am ocupat anul trecut si stiu Duraul destul de bine
In afara de Vanatorul si Alpinul nu mai sunt alte locatii sa se potriveasca la ce vrem noi.
Eu unul nu stiu daca mai pot organiza pentru ca am foarte multe garzi, 2 cursuri postuniversitare de electrocardiografie si ecocardiografie care ma tin ocupat non stop. Daca pot ajuta cu ecusoane sau din astea, o fac cu drag.
Daca mai vreti la Alpinul/Maria samd, pot sa merg sa vorbesc cu fandosita aia.
Dar de organizare per total va trebui sa se ocupe altcineva care sa faca drumurile de vorbit, de dat avans, samd.
Cu drag, George.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Lasa ca vedem. Eventual incerc eu sa ma ocup. Cu ajutorul vostru, bineinteles! Wink
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:Nu e bine la Pelerinul Uragane. din 3 motive:
- gratarul si foisorul de pe partie sunt total insuficiente la 40-60 de persoane, daca mai vrei o ceapa din camera tre sa bati drumul.
- in caz ca ploua 2 zile nu ai unde sa stai decent sa bei un vinutz productie proprie
- locul de distractii muzicale, seri dansante cu statii si boxe unde este?


Raspuns:
1) nu e adevarat,gratare au mai fost si din partea noastra(pe langa cele existente),la festul din 2008...si nimeni nu s-a plans ca ar fi ramas pe de laturi. Spatiul de joaca pentru copii pe partie este mai mult decat suficient. Ceapa aduc eu destula sa fie la indemana... Smile
2) un vin productie proprie se poate bea in separeul receptiei de la hotel. Baietii care au stat cazati la CCP Durau si au fost prezenti la deservirea vinului liturgic ti-o pot confirma (erau baieti din PH,TM,GL,B si poate si alte judete si nu le-am retinut eu)si n-am deranjat pe nimeni in acea noapte,unde am continuat seara festiva inceputa la Vanatorul. Cu mesele ar fi o "problema" caci in afara de gratar,daca doresti sa servesti cu familia o ciorba calda la pranz intr-adevar trebuie sa te orientezi catre alta locatie. Dar nu vad o problema deosebita nici din acest lucru...deoarece fiecare are propriul buget care il cheltuie dupa cum vrea el si familia lui. Stim cu totii ca au fost probleme mari cu mesele comandate si neservite la Vanatorul in 2008,lucru care la fel ti-l poate confirma cel in capul caruia s-au spart oalele atunci...Dan Cuciureanu poate confirma.
3)sala de conferinte a hotelului se transforma fara nici o problema in sala de dans cu statii si boxe aduse de noi...ca la Craciunul petrecut la Moeciu. Esentialul in acest hotel este sa nu se depaseasca anumite limite ale cuvantului distractie. Problema... Laughing (fara ghilimele) ar fi pentru fumatori,deoarece este interzis in acest hotel. Dar am inteles ca si asta ar fi o intelegere intre cei de acolo ca administratori si cei dintre noi care au acest viciu. Eu de exemplu in 2008,fumam in balconul camerei,aveam scrumiera de acasa si de asemeni nimeni nu a avut nimic de comentat in aceasta privinta desi puteam fi vazut foarte usor.
Usor,usor...parca discutiile din acest topic cu "ursii"si-ar avea rostul intr-un topic cu un OpelFest Moldova 2010. Rog sa nu se considere raspunsul la cele 3 motive ca o reclama la adresa propunerii mele...e o constatare a ceea ce am trait la festul din anul 2008,acolo unde eu si familia mea ne-am simtit foarte bine si poate in situatia mea au mai existat atunci si alte familii,cum la fel de bine or mai fi fost si nemultumiti. Acum stiti cum e...ca avem experienta festul din 2008...ca un fest e cam ca la o nunta. Discutii vor aparea oriunde se va organiza. Lume multa...gusturi diferite...s.a.m.d.
Uite ionutxxl,cam de ce evita lumea sa se bage la inaintare... Rolling Eyes Si mie mi-ar place de exemplu sa fiu simplu participant,de aceea ma voi supune majoritatii(in privinta alegerii cazarii). Insa nu stiu daca voi participa in alta locatie...Duraul eu l-as dori sa fie cam ce a facut Libra cu Felixul...locatie fixa. In fiecare an sa ne astepte cineva acolo. Pentru toate celelalte locatii sa existe asa cum am procedat cu "ursii"(cei care nu cunosc si nu stiu de unde provine cuvantul "ursii",des scris pe aici sa ma intrebe la un eventual fest de la Durau,ca o sa am rabdarea sa povestesc fiecaruia in parte)sau fiecare isi face concediul cu familia. Doar cazarea sa nu fie aceiasi,pana cand ne-om hotari pentru totdeauna ca ar fi ceva de genul complexului Verdi,unde toti ne vom simti excelent.
George,nu considera acest raspuns al meu ca fiind ceva obraznic din partea mea,ia-l firesc...ca intr-o tara ce se vrea a fi normala(desi stim cu totii ca de la...a vrea pana la a fi e cale lunga pe plaiurile mioritice).
In finalul interventiei mele va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris in acest post,sper sa nu va fi rapit prea mult timp din viata asta care mi se pare prea scurta fata de cat am dori noi sa dureze.

L.E. Scuze de asemeni pentru eventualele greseli gramaticale si de ortografie. Sa ne vedem sanatosi...eu zic...Durau 2010.
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Uragan inteleg perfect problema cu organizarea..e mai simplu sa fii participant decat organizator,sa ti se sparga toate in cap la sfarsit Rolling Eyes,dar avand atatea festuri in spate voi Iasul cred ca tot voi sunteti in masura sa organizati , fiind o comunitate mai mare si cat de cat mai unita fata de altele,ca in rest nu are cine... de prin moldova-Suceava slaba prezenta si organizare,Nt si Bacaul abia se chinuie sa stranga cativa membrii la intalniri ,ce sa mai zic tot Iasul ii fruncea
Dar din ce am observat in statiunea Durau, acesti hotelieri de pe la fostele pensiunii unde s-au tinut festuri, cred ca habar nu au sa faca turism,sa stie sa se comporte cu oamenii Sad si cred ca o sa fie greu de gasit in Durau o locatie gen Verdi pe care sa o folosim anual cu incredere si sa existe multumire din ambele parti Hotelier-Turist. Dar este o vorba speranta moare ultima Laughing si poate vor invata si Cabanierii astia ospitalitatea....
Astea fiind zise merita incercat de vb pe la Vanatorul,sau chiar la Patachina aia de anul trecut ca poate i-a ajuns si pe ei criza si vor invata ceva din asta..
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu vin oriunde organizati, treceti-ma cu o camera in perioada 29, 30, 1, 2 mai
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nescriind nimic, asta nu înseamnã cã nu vã urmãresc îndeaproape.
Cine știe, poate mã prezint cu @indy anul ãsta, sã nu fiu singurul blagoslovit, pardon, botezat
Nu promit nimic, urmãresc tacit, scriu când încep a se țese ițele poveștii Durãu 2010.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Deja am vorbit la o pensiune. Detalii zilele astea.
Haideti sa vedem cati doritori sunt:
1. mariusgmg
2. george_fusneica
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mariusgmg a scris:Deja am vorbit la o pensiune. Detalii zilele astea.
Haideti sa vedem cati doritori sunt:
1. mariusgmg
2. george_fusneica

ce pensiune? Da niste detalii
Eu as prefera o locatie tip Hotel, sunt satul de pensiuni, nu-mi place ideea de a sta cu " soacra " in casa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR