Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • perpeleac

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2013

  • Mesaj Privat
pe mine ma interesa mai mult sa pot seta sa imi apara temperatura motorului,fara sa mai intru in meniul ascuns.Sau nivelul lichidelor.Toate acestea le pot vedea cu interfata,deci senzori exista pe masina...
Skip ads

  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu ai ce setari sa faci pentru a vedea temperatura apei din motor. Singura modalitate este sa intri in meniul ascuns.
Pentru a avea CC pe partea de fluide iti trebuie senzori de nivel(apa si antigel) pe care in momentul de fata nu ii ai. Functia se activeaza in UEC(atentie nu toate suporta functia)
Pentru partea electrica(becuri arse) trebuie doar sa activezi CC din display.

Bafta
  • perpeleac

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2013

  • Mesaj Privat
nu am reusit sa accesez Codare de varianta.Probabil este de la interfata mea,am sa incerc si la alt auto sa vedem ce zice...Multumesc mult pentru detalii
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Incearca sa iei legatura cu colegul Angi alias @db77aaa pe care il gasesti la sectiunea publicitate. El se ocupa de interfete si softuri, poate reuseste sa-ti dea o mana de ajutor.

Bafta
Skip ads

  • Dany7776

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
M-am incurcat in pagini scz.
  • MariusGTM

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z17
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
Am inceput aceasta discutie pe baza unei "probleme" in meniul secret la Opel Astra H
In partea de Testmode CC aveam BUS , WARN , ACK , STORE cu multi de 0 in dreptul fiecaruia...
Am schimbat alternatorul la masina ( Tin sa precizez ca masina este un Opel Astra H din 2005 cu motor 1.7 CDTI ) Iar dupa aceasta schimbare facuta la alternator la cele 4 paragrafe mentionate mai sus , a 3-a cifra de la sfarsit este 4... Si nu stiu daca aceasta reprezinta o problema sau este ceva normal. Va multumesc! Smile P.S Am pus si o imagine pentru a va arata
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu este nici o problema, si cred ca este doar o pura coincidenta ca ti-a aparut dupa schimbarea alternatorului.
Acele zerouri se modifica atunci cand BC-ul iti indica o avertizare : bec ars, lichid de spalare parbriz lipsa, temperatura sub 3 grade, "please refuel" smd.

L.E. Ti-am mutat intrebarea la locul potrivit Wink
  • fret

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Cd de consum il are cineva...sau de unde pot sa il iau de pe net ? Astra H 1.6/ 2006 Very Happy dau o naveta de bere 1
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ce cd vrei?
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Vrea un headunit (CD) + ecran care sa stie de BC.
https://www.clubopel.com/vie...p=1157168#1157168
  • laurentiucernea

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2012

  • Mesaj Privat
am eu un cd 30 mp3 cu functia de BC si settings.
  • ma14

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2012

  • Mesaj Privat
salutare
ati patit si voi pana acum sa nu intre in meniul ascuns? am apasat butonul settings ca de obicei si nu s-a intamplat nimic.
in plus, am observat ca stergatoarele nu mergeau pe automat, nu tineau cont de senzor. la fel si cruise control-ul, nu mai raspundea.
problema este aleatoare.
multumesc

AstraH 1.7cdti Z17DTR 110kw 2008
Skip ads

  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
salutare tuturor,
stie cineva in meniul ascuns eroarea 4000C ce inseamna?
multumesc
  • dorucioby

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Cine ma lamureste si pe mine am avut mesajul slipery road o lunga perioada de tim,p Altceva decat sa fi schimbat bateria nu am facut. Acest mesaj nu mai apare. Cum il fac sa fie functional?
  • ovidiuab

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salutare, detin o Astra H,Gtc, 1.7, diesel, 2005 cu navi cd70 si de curand am o problema cu afisajul, care nu mai functioneaza (negru complet..la contact nu se mai aprind ledurile aferente consolei de navi), radioul functioneaza. Necazul mai mare e ca nu sunt in tara (ma aflu in Franta) si am fost aici la reprezentanta Opel. Dupa analiza au spus ca consola (ce are butoanele pe ea) e perfect functionabila, dar afisajul e mort si ca trebuie sa schimb afisajul/display'ul. Dupa mintea lor, mi-au dat un pret exorbitant, cred eu, dar am vb cu ei sa caut eu unul si ei il monteaza. Acum ce va rog daca se poate, au precizat sa caut unul reprogramabil, dar eu nu stiu ce model DID, TID, MID? As cauta unul in tara, il primesc prin curier si merg la ei. Initial afisa ora, data, gradele, si ce post/melodia canta+ rotind spre dreapta, meniu navi - simplu pe doua culori galben-negru. Va rog mult ma puteti lamuri ce ar trebui sa caut si daca am sanse sa rezolv ceva? Multumesc si scuze de prezentarea cam haotica!
  • ciotic

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Iti poti identifica tipul de display aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=82321
cu siguranta ca in tara gasesti mai ieftin; poti lua legatura chiar cu CristianTM
  • ovidiuab

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru informatii!
  • sajata

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2014

  • Mesaj Privat
imi spune si mie cineva ce functii are un TID si cum se activeaza?
  • iaminm

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Arad
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2015

  • Mesaj Privat
salut


MID: Multiple Info Display: afiseaza informatii legate de temperatura exterioara, consumul instant, media consum pe ultimii 100km, distanta parcursa, cat se mai poate parcurge, etc.
am si butonul de Check care este functional; odata mi-a afisat sa verific nivelul de antigel, care intr-adevar era sub minim ; s-a mai aprins si cand am avut un bec la faza scurta ars.

nu stiu daca am si sensor pt nivel lichid de spalare parbriz ; de obicei nu ajung pana la gol .

ceea ce as vrea s stiu este daca pt modelul meu de MID am acest meniu ascuns despre care se discuta sau nu ; si cum se poate accesa daca el este activ..

merci.
  • Bogdan101996

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Dorucioby,mesajul ala ți-l aratã cand e temperatura scãzutã afara si e drumul alunecos(slipery road), care e ceva normal. Nu cred ca il poti face Opțional, e un sistem al mașinii...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR