Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Chobee

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
need help of course. Am un vectra B din '96, motor de 1.8, si constat ca mare parte din izolatia la sistemul electric fata este pur si simplu inexistenta. mi-au zis de la service ca in viata lor nu au vazut asa ceva si ca se mira ca nu am luat foc inca cu ea. mai sunt si cateva improvizatii facute pe acolo de ceva spaniol priceput. am lasat-o acolo sa se apuce baietii de ei, mi-au dat jos instalatia electrica si cand sa-mi puna alta de pe un opel de 1.6 au constatat ca : 1. nu se potrivesc 2. era oricum taiata
- mai e o problema cu valva egr. cam ce pret are asa o piesa second ( am beculetul portocaliu aprins , cel cu motorasul si consuma cam 10-11 litri la suta )
- cand alimentez nu-mi urca acul decat la vreo 40 litri desi ii fac plinul plinului

am primit o oferta pt 2 scaune fata plus instalatie electrica fata cu 100 eur ( nu stiu cat e de ieftin dar cred ca nici tocmai mult nu e ) problema e ca instalatia e de la un 2.0 .... se potrivesc instalatiile??? are rost sa o cumpar sau stie careva pe unde as putea gasi una pt 1.8? o instalatie noua are , din cate imi dau seama, un pret de sa te dai cu bicicleta.

multumesc
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Tot ce pot sa iti spun e ca 10-11 % consum e bine, mai ales pe frig.
La problema cu indicatorul de benzina nu cred ca poate fi altceva decat ceasul sau litrometrul (mai degraba), dar cine stie...
Teoretic ar trebui sa se potriveasca instalatia de la un 2.0 la 1.8 tau.

EDIT: 100 e pt instalatia electrica + scaune fata e foarte bine
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
mtorul tau este x18xe.cel de pe care vtrei instalatia este x20xev.in propoortie de 95 % se potriveste.ambele motoare folosesc aceeasi baza de senzori la motor.diferenta de 5% intervine la ecu.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR